Wpis z mikrobloga

#factorio
1. Jak otworzyć ekwipunek bohatera, którym dodaje się noktowizor, itp.?
2. Jak dodać granaty do broni bohatera?
3. Dlaczego jak kopiuje jakąś fabrykę lub elektrownie, bo chcę ją powielić to ta powielona jest zblurowana i nie działa? A jak daję "wklej", to wyskakuje błąd, że miejsce jest już zajęte przez tą zblurowaną. Jakie są patenty na kopiuj/wklej?

Z góry dzięki za pomoc :)
  • 8
@TwujKasztan:
1. https://wiki.factorio.com/Equipment_modules Masz tutaj wypisane co i w co możesz wsadzić moduły. Prawym klikasz na wyposażoną zbroję, żeby otworzyć jej ekwipunek.
2. Granaty to nie amunicja. Bierzesz granat w łapę i powinno ci się pojawić wokół postaci zielone pole. To jest zasięg, gdzie możesz rzucić granat. Rzucasz lewym.
3. Niebieski budynki to tzw. duchy. Nie są one jeszcze postawione. Możesz samemu ręcznie tam postawić budynki lub z pomocą odpowiednich
@TwujKasztan:
1. Prawym na ikonce pancerza, tej na dole ekranu.
2. Nie trzeba dodawać, łapiesz kursorem i rzucasz klikając.
3. Bo mechanizm kopiuj-wklej jest obsługiwany przez boty konstrukcyjne. Jak masz boty i odpowiednie budynki w skrzyniach logistycznych a miejsce jest w zasięgu sieci konstrukcyjnej to boty pobiorą budynek ze skrzyni i przylecą go postawić. Ewentualnie jeśli masz w siatce pancerza osobisty roboport, boty i odpowiednie budynki w ekwipunku - to osobiste
3. Bo mechanizm kopiuj-wklej jest obsługiwany przez boty konstrukcyjne.


@Polinik: Tylko w ten sposób można? Przysiągłbym, że widziałem na YT jak ktoś zaznaczał całą fabrykę i powielał ją sobie obok razy 4 np., bez botów.
@TwujKasztan:

Tylko w ten sposób można?

Tak.
Może miał już bardzo szybkie boty. Albo zmodowane, tak, że są błyskawiczne i ich nie widać -- wygodne przy nagrywaniu tutoriali, jak nie trzeba czekać kilkudziesięciu sekund, aż roboty skończą budować.
@Polinik: Tylko w ten sposób można? Przysiągłbym, że widziałem na YT jak ktoś zaznaczał całą fabrykę i powielał ją sobie obok razy 4 np., bez botów.


@TwujKasztan: Miał mod, jest taki który buduje automatycznie duchy z ekwipunku gracza.