Wpis z mikrobloga

Mam taki problem, że mam w swojej sieci LAN ~30 urządzeń z czego 25 to urządzenia WLAN i co jakiś czas od 4 dni głównie wieczorami wyrzuca około 30% urządzeń, przykładowo mam internet na telefonie, a w tym samym czasie TV, różowa i pc po kablu nie mają dostępu do sieci i po 2-5min wszystko wraca do normy. Po stronie ISP wszystko w porządku, mam router archer c7, na drugim ac1350 to samo się dzieje. Jeśli to ma związek to mam serwer homeassistant i podłączone do niego 8 urządzeń (dwa głośniki googla i termometry), sam homeassistant działa od roku i nigdy nie miałem problemu z siecią.

A i jak robiłem test sieci w TV podczas tego wyrzucenia to wyskakuje mi problem z bramą

#lan #internet #it #isp
  • 9
  • Odpowiedz
@Wykopek7778: Oczywiscie reserowalesrutery? Nie mam zielonego pojecia czy to to ale ja kiedys mialem ze jakastam "tablica" cegostam sie zapelniala jak roiter za dlugo chodzil i potem robily sie szopki. restart pomogl
  • Odpowiedz
@Wykopek7778: nie masz moze za wielu serwerow dhcp na raz dzialajacych po lanie?
Poza głównym który wdzwania się do internetu reszta powinna miec dhcp server off albo byc w trybie AP, ew konflikt adresów routerów bo każdy ma ten sam?
  • Odpowiedz
@Wykopek7778: zmien sobie dnsy w serwerze dhcp na rojterze na google/cloudflare: 8.8.8.8 1.1.1.1 zrob restar routera i zobacz czy beda jakies zmiany, gdyby to bylo tylko po wifi podejrzewalbym #!$%@? kanal na 2.4, ale jak po kablu nie dziala to wiecej szukania :P
  • Odpowiedz