Wpis z mikrobloga

Czemu większość zwolenników aborcji nie potrafi powiedzieć, że aborcja jest uśmierceniem istoty ludzkiej, tylko szukają jakiegoś soft language? Co za problem powiedzieć, że zabiło się istotę ludzką na wczesnym etapie jej życia, ale było to uzasadnione tym czy tym albo zabiłem bo takie miałem widzimisię i co mi zrobicie
#aborcja #bekazlewactwa #bekazprawakow #przemyslenia #cope
  • 65
  • Odpowiedz
@thorgoth: od momentu zapłodnienia komórki jajowej wytwarza się nowa struktura DNA indywidualna dla nowo powstałego życia, więc od strony biologicznej powstanie tej nowej sekwencji uznaje się za początek nowego życia.
  • Odpowiedz
w przypadku delfinów też byś uważał że ich delfinie życie zaczyna się, kiedy nabierają zdolności myślenia?

@Sportacus: wchodzimy na wyższy poziom abstrakcji ale spoko.
Gdyby kiedyś powstały "prawa delfinów" to tak, uważam że przysługiwałyby tylko osobnikom z aktywnością mózgu.

Obecnie to dotyczy tylko ludzi bo tylko w przypadku ludzi ta granica jest do czegoś potrzebna.
  • Odpowiedz
od momentu zapłodnienia komórki jajowej wytwarza się nowa struktura DNA indywidualna dla nowo powstałego życia, więc od strony biologicznej powstanie tej nowej sekwencji uznaje się za początek nowego życia.


@cyconiusz: owszem, jest to pewne kryterium ale dość ryzykowne jest używanie tylko jego.

Czy człowiek który posiada dwa unikalne zestawy DNA - a są tacy ludzie, np. z bliźniakiem który się nie rozwinął w fazie prenatalnej - powienien być uznawany za dwóch
  • Odpowiedz
Etap embrionalny jest jednym z etapów ludzkiego życia. Wszyscy go przeszliśmy.
Dyskusja o aborcji nie sprowadza się do tego czy to ludzkie życie, tylko do moralnej kwestii przerwania go w odpowiednio wczesnym momencie, zanim zacznie przypominać człowieka jakiego przywykliśmy oglądać na codzień.
  • Odpowiedz
Czemu większość zwolenników aborcji nie potrafi powiedzieć, że aborcja jest uśmierceniem istoty ludzkie


@Sportacus: Bo nie jest ogólnie. Jak już to na późniejszym etapie rozwoju ciąży.
  • Odpowiedz
Czemu większość zwolenników aborcji nie potrafi powiedzieć, że aborcja jest uśmierceniem istoty ludzkiej


@Sportacus: bo nie dałbym rady normalnie funkcjonować z erekcją przez kilka godzin dziennie
  • Odpowiedz
A trzy sklejone komórki? A cztery? A sto? Z ilu dokładnie komórek musi się składać, by zostać przez ciebie uznanym za istotę ludzką?


@ibilon: Nie mam pojecia ile to jest zeby bylo widac rece, nogi, glowe, i organy. Musisz zapytac lekarzy. Oni pewno maja wieksza wiedze w temacie.

Z pczatkiem 11 tygodnia z zarodka robi sie plod. Moze to jet ta granica? Nie wiem. Trzeba y znac definicje plodu i zarodka.
  • Odpowiedz
Bo dwie sklejone komorki maja sie do istoty ludzkiej jak swinia do teleskopu.


@gorzki99: Polecam się douczyć. Już w chwili połączenia zygota posiada pełen zestaw chromosomów. Na poziomie DNA nawet zygota, a tym bardziej embrion i płód, są tworami równorzędnymi z dorosłym osobnikiem. Skoro zabicie tego ostatniego jest złem, to dlaczego usprawiedliwia się zabicie jego wcześniejszej formy?
  • Odpowiedz
@thorgoth: Jak nie zaszkodzisz, to będzie człowiek.
Ja osobiście jestem zwolennikiem aborcji, ale też mnie ta nowomowa denerwuje. Chociaż oczywiście rozumiem, po co to jest.
  • Odpowiedz
@Sportacus osobiście nie jestem za aborcją jeśli dziecko jest zdiagnozowane jako zdrowe. Powinna być darmowa super opieka w trakcie ciąży, dobrze monitorowana, zdrowy tryb życia itp. Po porodzie dziecko automatycznie odbierane matce ( rodzicom).
  • Odpowiedz
@Sportacus: Jeśli na serio nie rozumiesz, to Ci w dwóch zdaniach napiszę. Samo zbliżenie się do idei mordowania kogokolwiek w demokracji liberalnej jest traktowane jako polityczne samobójstwo i dlatego szuka się zamienników. Dekonstruuje się zastany porządek a potem przez nowe pojęcia i relatywizację niuansuje tak, żeby przeciętny człowiek dostał kociokwiku.
Trochę na zasadzie: tak powiedział profesor, przecież #!$%@? to profesor musi mieć rację. Dlatego co bystrzejsi politycy robią sobie polityczne doktoraty
  • Odpowiedz
@Sportacus rzecz w tym że znakomita większość ludzi po prostu chce mieć przekonanie, że będzie bezpiecznie gdy płód okaże się martwy, z defektem ciężkim itp. Że kobieta nie będzie musiała ryzykować życia w takim przypadku. Dodatkowo wszystkie przypadki ciąży z gwałtów itp. Nie znam w swoim otoczeniu osoby która oczekuje 'wiecej'.

Mnie i żonę dotknęła taka sytuacja (ciąża obumarła 12 tyg). Nikt z lekarzy nie chciał dać leków poronnych i pomóc bo
  • Odpowiedz
Czemu większość zwolenników aborcji nie potrafi powiedzieć, że aborcja jest uśmierceniem istoty ludzkiej, tylko szukają jakiegoś soft language?


@Sportacus:
1. Bóg dał sumienie i niektórzy chcą je uśpić
2. Sygnalizowanie "cnoty" - nie chcą wyjść na samolubów którymi są
3. Odczłowieczenie pomaga w procesie
itd.
+klasyczna dla lewactwa hipokryzja
  • Odpowiedz
@thorgoth ale można przyjąć, że zarodek czy zygota to istota ludzka na tak wczesnym etapie, gdzie jeszcze nie zdążyły się wykształcić u tej istoty cechy, które je zasadniczo odróżniają od zwierząt. Przez ten brak pewności chyba lepiej byłoby przyjąć bezpiecznie, kiedy się zaczyna to życie niż prowadzić dyskusje, które są nie do rozstrzygnięcia


@Sportacus: ale to tak samo jak z dałnami. Chcą zabijać dałnów, ale jak powiesz im że tak można
  • Odpowiedz