Wpis z mikrobloga

  • 0
@greenwarrior: Dziękuję serdecznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@rootuss: Pracuję z domu z Polski i czasem jeżdżę się spotkać z różnymi zespołami — w piątek wróciłem z Monachium.

@StalowyRoman: Plugin Copilota rozwija bezpośrednio ich team, z którym współpracujemy gdy mają taką potrzebę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@chrzano Odkąd człowiek poznał Phpstorm, nie wyobraża sobie życia bez! Genialne narzędzie. A takie pytanie - czy dobrze mysle, ze polityka firmy mocno naciska na wrzucanie wszystkiego w dodatkowe abonamenty?

Irytuje to, że np. możliwości Laravel Idea nie są wbudowane w podstawkę, a za AI trzeba płacić dodatkowy abonament.
@chrzano: No to szacunek. Najlepszy zestaw IDE. Choć poprawiłbym DataGrip dla Postgresa. Teraz zmagam się się z AI w tym narzędziu i zastanawiam się czy jest bardziej pomocne czy wkurzające - nie wyrokuję, zastanawiam się ot i co.
  • 0
@hoRacy: Abonament za AI związany jest z opłatami, jakie dodatkowo są ponoszone w związku z jego używaniem. Wszystko wszystkich kosztuje. ()
  • 4
@damienbudzik: Beksiński

@Microbiusz jak wyżej wspomniałem, jestem Developer Advocate i dbam o IntelliJ Platform SDK — szeroko pojęte tworzenie pluginów do naszych IDE: dbam o tooling, dokumentację, marketing, społeczność, Marketplace. Ma to też bezpośredni wpływ na kierunek rozwoju samych IDE.
Jeśli chodzi o stricte programowanie, używam praktycznie wyłącznie Kotlina, nie mniej wcześniej byłem fullstack webdev przez 14 lat, więc generalnie szeroki horyzont staram się trzymać. ¯\(ツ)/¯