Wpis z mikrobloga

@maniek74 a teraz porównaj ich dorobek kariery zanim objęli stanowisko prezesa Orlenu. A i przypomnij mi na kim Orlen zarabia? Na sprzedaży półprzewodników za gruby hajs za granicą czy na wciskaniu drogiego paliwa własnym obywatelom. Akurat im mniejszy zysk Orlenu tym lepiej pisowcu
  • Odpowiedz
  • 3
@maniek74 ty gowniazu ty...
wlaczylbys tefauen to bys znal fakty i prawde, a nie smial smiec tutaj deprecjonowac profesjonalizm i uczciwosc ludzi rudego
  • Odpowiedz
@maniek74 jak zostanę prezesem Orlenu to będę sprzedawał paliwo po 10zl za litr. Zarobię dwa razy więcej niż Obajtek dla naszego kraju żeby można było to #!$%@? na premie dla rodzin polityków a sobie dam pensje 6 milionów rocznie. I jeszcze będę bohaterem na takich grafikach.
  • Odpowiedz
  • 13
@wiktorek_pl czyli jednak prawda, bo PO-wcy już widzę maja pod to przekaz ustalony, dzięki za info ( ͡° ͜ʖ ͡°)

myślałem, ze przy takich wynikach Obajtke miał dużo większa pajde od Krawca, lub jakieś grube premie roczne
  • Odpowiedz
@maniek74 nie wiem czy prawda, pierwszy raz to widzę w tym wpisie.
A, że Obajtek miał dużo większą pandę od Krawca to nie mam wątpliwości, tylko jego pajda nie była zapewne puszczana legalnym srodkami. Ciekawy jestem ile on ma działek, nieruchomości itp. Ale tego dowiemy się pewnie niedługo.
  • Odpowiedz
@maniek74: Chad pisowski zrzut vs virgin niezależny uczciwy ekspert.

Pięknie pokazana centralizacja decyzyjności i synergia współpracy państwowych spółek i państwa. Fogiel miał rację w tym memie o nie zatrudnianiu niezależnych ekspertów, każdy by ciągnął w swoją stronę.
  • Odpowiedz
@maniek74: no i wypadaloby jeszcze porównać siłe nabywczą, bo zarobić 2,5 bańki w 2020, a 3 bańki w 2010 to nie jest tak do końca skromne 20% różnicy...
  • Odpowiedz
@giorgioflojdini a co ma ich wcześniejszą kariera do zysków jakie wypracowuje Orlen? Jako akcjonariusz jestem zainteresowany dywidenda a nie CV prezesa.
40% zysków Orlenu pochodzi z zagranicy, za po było to tylko parę procent.
  • Odpowiedz
@maniek74: ciekawe, biorąc pod uwagę inflację to Obajtek nawet nie zarabiał jakoś absurdalnie dużo. Starczy na 2 mieszkania inwestycyjne na rok, ale wątpię że brał coś na boku mając taką pensję.
  • Odpowiedz
@maniek74: wartość akcji Orlenu odkąd Obajtek rządzi spadła 56%. Co do zarobków dowiemy się pewno za miesiąc. Osrajtek nawet kontrolerów NIK nie wpuszczał, mimo że prawnie był zobligowany. No ale prokuratura nie wszczynała postępowań.
  • Odpowiedz