Wpis z mikrobloga

Mirki może ktoś miał podobny problem z telefonem?

Mam od niedawna Realme 11 5G 8/256 zakupiony w abonamencie Play.

Telefon od razu zaktualizował się do poprawek z października (miał wcześniej z sierpnia).

Żony tak samo. Następnie żona dostała od razu poprawki z stycznia 2024.

W międzyczasie wyszły poprawki na grudzień no i wspomniany styczeń. Mój telefon jednak zawiesił się na październiku i tak siedzi.
Żadne zmiany regionów czy łączenia się przez VPN nic nie dają. Telefon nie widzi nic przez OTA.

Dodam, że żona ma taki sam telefon różniący się jednym numerem seryjnym więc jest z tej samej serii a ona dostała poprawki bez kombinacji z VPN itp.

Na dniach wychodzi Android 14 z nową nakładka na ten model i zastanawiam się czy on w ogóle to złapie...

Wie ktoś co można zrobić żeby telefon się zaktualizował?

#realme #smartfon #android i #xiaomi dla zasięgu bo może podobne problemy ktoś miał
  • 7
via Android
  • 0
@PurpleHaze Tak też w Play bo akurat była spora promocja i przy przenoszeniu numerów dali rabat 50% na telefony więc finalnie za 2 wyszło 1200 zł :) całość zamknęła się w 180 zł (z ratami) + internet no limit na dwóch numerach i w unii 18.84 GB (dla mnie to podstawa bo spędzam połowę w czasu w różnych krajach) + internet domowy 300GB
via Android
  • 0
@PurpleHaze Wszystko wiem ale aktualnie do 7 lutego jestem na statku i zabrałem tylko tableta + telefon. Wszystkie komputery na statku łącznie z tymi gdzie najwięcej czasu spędzam czyli na mostku (oficer here) mają ustawione blokady instalacji oprogramowania przez firmę (co jest logiczne). Myślałem, że mogę jakoś wymusić aktualizacje przez OTA
@Caracas: kurde jest tak jak mirek wyzej pisze, ze soft musi przejsc akceptacje playa, zeby dostac update. Byc moze play blokuje instalacje spoza polski, jestli tel znajduje sie gdzies tam. Nie siedze az tak w temacie, ja troche tam xiaomi sie bawie i tyle.

Moze zobacz to, tutaj typ pokazuje jak zainstalowac soft recznie przez telefon ze sciagnietej paczki.
Jezyk jest #!$%@?, ale pokazuje co i jak, ewentualnie sporbuj isc ta