Wpis z mikrobloga

#baldursgate3 #baldursgate
Nie wiem jak w to grać.
Naprawdę nie wiem jak się przestawić na taką rozgrywkę i czerpać radość.
Grafika bardzo ładna, fabuła wciąga ,świat który reaguje na twoje decyzje ale ten system walki dla mnie ... no ja pierd*le.
Z jednej strony system walki jest dla mnie strasznie nudy a jednocześnie mnie gnębi że niekiedy czuje się jakbym elden ring grał. Czuje nonstop za plecami boga rng który pilnuje abym przeciwnika nie trafił z 2 razy mimo bardzo wysokiej szansy. Co ja robię nie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)
cielak44 - #baldursgate3 #baldursgate
Nie wiem jak w to grać. 
Naprawdę nie wiem jak ...

źródło: roman-are-you-sleeping-niko-bellic

Pobierz
  • 12
  • 0
@deletenomads: już skacze miedzy najłatwiejszym a zrównoważonym ale to nie jest rozwiązanie.
Ja po prostu nie rozumiem tego stylu rozgrywk.
Coś tam patrzyłem na poradniki ale za bardzo mi one nie pomogły.
Czuje nonstop za plecami boga rng który pilnuje abym przeciwnika nie trafił z 2 razy mimo bardzo wysokiej szansy. Co ja robię nie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@cielak44: nie wiem jak daleko jestes ale piersze poziomy takie sa, postacie maja tak slabe rzuty i tak malo hp ze faktycznie boli jak kilka rzeutow zle sie ulozy

pozniej jest lzej, bonusy, przerzuty, duzo hp ip sprawiaja ze
  • 0
@MrLovelock: bo reszta jest fajna.
Podobną bolączkę miałem jak usiadłem do pierwszego wieśka po przejściu sequeli
System walki był dal mnie tak okropny że gdyby nie fabuła bym rzucił to w cholerę.
@3mortis po uratowaniu gaju i druida +-
@cielak44: Też mam z BG3 problem, niby jest świetne, system walki mega, podstawy historii fajne, ale... story mam wrażenie że jest strasznie rozmyte (a na pewno pierwszy akt), mam wrażenie też jakby mapę w pierwszym akcie układano jak puzzle, jakby brakowało temu światu spójności, a kolejne części mapy były doklejane. Bagna, góry, plaża, las, wszystko naraz.

A mimo tego oderwać się nie mogę. Akt 2 jest cudowny, chociaż wciąż chciałoby się
@cielak44: nie jesteś w żaden sposób zobligowany do tego, żeby gra ci się podobała. Jeśli ci się nie podoba, nie bawi - to nie i tyle. Nie ma co się męczyć, lepiej zagrać w coś co ci lepiej spasuje.
Trust me bro - 50 godzin zmarnowałem czekając aż rdr2 mi się zrobi "fajne." Nie zrobiło się.