Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Macie sprawdzone metody na planowanie posiłków i zakupów spożywczych lub znacie apki, które w tym pomagają? Chodzi o listy zakupów, przepisy z tego, co się ma, no ogólnie o planowanie.
Konkretnie dla kogos, kto gotuje głównie sobie, czasem dla dwóch osób, nie jakieś super fit opcje jarmużowo-kuskusowych wariatek, tylko normalne i nie z hurtowym kupowaniem matki z piątką dzieci.
Marnuję dużo jedzenia bo kupuję na co mam w danym dniu, a nawet jak próbuję zaplanować to przychodzi dany dzień i myślę, że zamiast zupy wolę zrobić zrazy. Zostają mi też resztki niewykorzystanych w przepisach produktów. Przez to nie wykorzystuję produktów do końca i trudno mi sensownie łączyć to, co mam akurat w zapasach (czasem zostaje coś z kuchni chińskiej, czasem z kuchni włoskiej itp). Liczę na to, że może uda mi się planować z głową i jednocześnie jeść różnorodnie.

#odzywianie #jedzenie #gotujzwykopem #kiciochpyta #gotowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim Na początek proponuję rezygnację z "fabrycznie" pakowanej żywności. Mięso, warzywa kupuj w ilości jaka potrzebujesz dla siebie na jeden, dwa posiłki. Kupując załóżmy udka kurczaka do jakiegoś sosu czy pieczenia kup jedno w miesnym, a nie 4 pakowane w markecie. Bo albo będziesz mroził, albo nagotujesz tyle, że będziesz jadł 4 dni, albo wywalisz i na koniec wyjdzie drożej. Podobnie warzywa. Nie kupuj siary ziemniaków czy cebuli po 3kg bo taniej.
✨️ Autor wpisu (OP): @Viking- to już robię, czyli kupuję minimalną niezbędną ilość, a jak więcej to mrożę lub kupuję coś co może leżeć w opakowaniu.
Chodzi mi bardziej o zmyślne łączenie produktów, które już mam, żeby je dobrze i smacznie wykorzystać oraz o planowanie listy zakupów, żeby łączenia produktów w ciągu kilku dni miały sens.

@mirko_anonim w takim razie czekam na propozycje od innych. Chociaż przyznam szczerze, że choć że smartfona korzystam od lat, a w domu już od czasów commodore I Amiga 500 zawsze był komputer to najlepiej planuje mi się analogowo