Wpis z mikrobloga

#instrumenty #gitara #gitaraelektryczna

Jakich wzmacniaczy używacie do ćwiczeń w domu? Sprawdzają się? Szukam czego dla siebie, może na odświeżenie. Mam Blackstar TVP15 i jest genialny, ale trochę brakuje mi czasem dopalenia. Teraz triumfy święci Positive Grid 40. Nieśmiertelny Vypyr Peaveya też zawsze w topce. Co tam możecie polecić do 30wat. Ewentualnie cicha 40.
PS PRS Tremonti 15 nie ogrywałem, mam w planach.
Jocqelt - #instrumenty #gitara #gitaraelektryczna

Jakich wzmacniaczy używacie do ćwi...

źródło: blackstar-id-15-tvp-1x12-combo

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
Głośniki Edifier R2600


@Buko_von_Krossig: I na tych głośnikach daje radę? Ja mam yamahy u siebie i muzyka brzmi fajnie, kiedyś może gitarę przepuszczę. A ten amplitube to rozumiem kupiliśmy czy z lepszego źródła ( ͡ ͜ʖ ͡)? Myślę, żeby potestować, zanim się na coś zdecyduję.
  • Odpowiedz
@Jocqelt: ja trochę nie rozumiem. Mówisz, że Blackstar genialny tylko brakuje mu dopałki. To na twoim miejscu szukałbym dopałki, a nie całego nowego pieca. Kup pedał boosta, equalizer albo overdrive, dzięki nim można dopalać sygnał. I tak ci się kiedyś pewnie przydadzą, to przynajmniej zobaczysz czy zadziałają z genialnym piecem zanim kupisz inny.
  • Odpowiedz
@Jocqelt: Mam. Blackstar ID:Core Stereo 40 v3 od niedawna. Przerzuciłem się z opcji interfejs/amp sim/głośniki właśnie po to, żeby mieć więcej mobilności. I powiem Ci, że jest bardzo dobrze. Dzisiaj właśnie testowałem Aurora Laney Ironheart traktując to combo jako głośnik - rewelacja. Jako samo combo też sprawdza się bardzo dobrze, ale z dodając ewentualnie jakiś multiefekt byłoby genialnie
  • Odpowiedz
  • 0
@grzmot_cebula: Wiem, wiem.

@Kokos Zawsze rozbija się o szczegóły, aż tak ni się nie chciało pisać xD. Jest genialny, jak na mały wzmacniacz do domu. To oczywiście nie ta liga co prawdziwe lampowce. Brakuje mu trochę dopałki, co jest oczywiście moją opinią. I tak myślę, może coś nowego zaeksperymentuję. Boost czy overdrive nie zdaje egzaminu na modulacyjnych lub symulacyjnych piecach. Lepiej się sprawdzają na czystym wzmaku - przede wszystkim na lampie.
  • Odpowiedz
  • 0
@kuroszczur: Muszę go kiedyś ograć. Mam chęć na JetCity Jsa20. To takie tańsze Soldano. Niewiele już w Polsce ich chodzi. I wzmacniacz w dobrej cenie. Na youtube dźwięk mi leży. Nie wiem, jak na żywo.
  • Odpowiedz