Wpis z mikrobloga

#gielda #txt dawniej #livechat zawołał mnie spadkiem do 92zł
Powiedziałem sobie kilka miesiecy temu, ze jak tu dobije to rozważe zakupy przy poziomie 80-85
Patrząc na ten ruch od marca 2022 to większy wolumen pokzał się wlasnie od 92zł a najwiekszy przy 100-105
Więc jeśli nie wytrzyma te 92zł to liczę na sprawny zjazd do dołków z 2022.
Ciekawe co tam sie w spolce odjaniepawla. Czy będzie pokusa zamknięcia luki przy 77. Na chwile obecną wydaje sie to bardzo mało realne, ale kto wie co planuje grubas.
Zapraszam do dyskusji :)

  • 10
@widmo82: ja czekam na 80zł i tam pierwszy pakiet będę kupował i będę uśredniał tak długo jak spółka będzie spadała. C/Z leci, a wydaje mi się, że dadzą sobie radę na rynku z chatem gpt.
@widmo82: Tak, tak będzie - ale z każdym miesiącem będzie przybywać firm, które będą w stanie takie cudo zaimplementować ;) I będą to robić taniej niż Livechat. Zresztą powyżej ktoś Ci podał przykład swojej firmy, która zrezygnowała z nich bo Messenger wystarczy ;)
  • 0
Tak, tak będzie - ale z każdym miesiącem będzie przybywać firm, które będą w stanie takie cudo zaimplementować ;) I będą to robić taniej niż Livechat.


@DwaKolory: odważna ocena.
@widmo82: No ale tu nie ma żadnej odwagi w tej ocenie - przecież akcje lecą m.in. dlatego, że wzrósł (i tak już dość duży) współczynnik rezygnacji klientów :D W dodatku nie mają oni żadnego sensownego pomysłu na siebie, a przez to prawie cały zysk idzie na dywidendy, a nie inwestycje lub rozwój :)

Owszem, jak ktoś lubi takie zabawy to na pewno da się zrobić jakieś kółeczko na firmie - kupić
@julian351: Div yield nie ma tu żadnego znaczenia, nie patrz na to. Taka spółka nie powinna wręcz mieć tak wysokiej dywidendy, tylko powinna zarobione pieniądze inwestować (np. nowe technologie, przejęcia, skup akcji).

Nie wiem jaka wycena byłaby sensowna. Obecna wycena na poziomie 90 jest taka "w sam raz", nie jest to żadna promocja, po prostu wcześniej akcje były mocno napompowane, bo wydawało się, że spółka będzie w stanie osiągać dobre wyniki
@DwaKolory: widzisz, a mi się podoba polityka firmy. Nie chcę kupować hype'u od tech bros napędzanego gigantycznymi kosztami po to żeby po 3 latach wyrżąć o glebę. Co do spadku tempa wzrostu to prawda, ale zauważ że oni podnieśli ceny, czym zdyskontowali kilka kwartałów wzrostu. Jakby tego nie zrobili, to dalej by była wielka podnieta wzrostami.