Wpis z mikrobloga

Potrzebuję waszego zdania. Kończę właśnie inżynierkę informatykę zaocznie i chciałbym pójść na magisterkę, oczywiście również zaocznie i się zastanawiam czy to w ogóle ma sens. Pracuję aktualnie jako admin/devops i biję expa. Frustruje mnie fakt że poza pracą nie jestem w stanie robić praktycznie nic, bo na studia jest do zrobienia 1000 rzeczy, a chciałbym mieć czas na doszkalanie rzeczy które przydadzą mi się w przyszłej pracy. Hajs przeznaczony na studia mógłbym wykorzystać na inne rzeczy które mnie ciekawią np. jakieś kursy, certyfikaty, ale z drugiej strony mam takie ambicje że chciałbym mieć magisterkę. #pracait
  • 8
@Azurusek: Jak nie idziesz w stronę rzeczy które mogą wymagać wyższej matematyki i teoretycznych fundamentów typu AI, ML, Big Data, Data Science to strata czasu pod względem zawodowym. Wiadomo że zostają jeszcze kwestie ambicjonalne, sentyment do uczelni i studenckiego trybu życia itd. to można na magisterce zostać.

Ja nie znam nikogo co by twierdził że warto było zostać na magisterce pod względem zawodowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Azurusek: Nie opłaca się.
3 lata temu byłem w tej samej sytuacji, a nawet nieco gorszej, bo się dopiero rekrutowałem do większego korpo z gównofiremek na zleceniu jako studenciak i tak samo miałem, że jak nie robota, to jakieś bzdury uczelniane, jeszcze wtedy nikt nie ogarniał telco w pandemii xD
Olałem to i nie zamierzam wracać na uczelnię, bo sama myśl, że miałbym tam siedzieć za darmo i robić po zajęciach
@Azurusek tez miałam kompleks magisterki jak zaczęłam pracować na pełny etat po inżynierskich. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wymyśliłam, ze zrobie na gownouczelni tylko dla papierka:)
Nie byly to jakieś bardzo absorbujace studia (w przeciwieństwie do inz na polibudzie), wystarczylo placic i chodzic ja zajecia xD
No i cos tam oddac na zaliczenie od czasu do czasu.
Z perspektywy czasu uważam, ze to byla dobra decyzja, mam pełne wyzsze,
@Azurusek: Ja sam jestem na 6 semestrze, czeka mnie 7 + praca inżynierska a później idę na magistra, bo znając mnie jak nie pójdę od razu to można powiedzieć, że w sumie już nigdy xD To tylko papierek ale nigdy nie wiesz co i jak się w twoim życiu zadzieje, więc jak myślisz o tym to po prostu to zrób i tyle.