Wpis z mikrobloga

odebrałem dzisiaj swoje Quest 3. nie wiem czy miałem za duże wymagania czy co, czy może coś źle ustawiam ale mam odczucie jakby to było dalej na poziomie dema technologicznego. rozdziałka nie jest powalająca, widać krawędzie. jeżdżąc w Dirt Rally w ogóle nie czułem prędkości pojazdu ani jego wagi, jakbym resorakiem jechał po dywanie. nie wiem czy robie coś nie tak, czy to nie produkt dla mnie

#vr #simracing
mapache - odebrałem dzisiaj swoje Quest 3. nie wiem czy miałem za duże wymagania czy ...

źródło: IMG_3652

Pobierz
  • 18
Ale dirt rally to jakas lipa jest, oceniasz jakosc okularów na podstawie 8 letniej gry? Chcesz grać w pcvr to primo dobry komp, secundo dobre połączenie wifi min 2400mbit, tertio virtual desktop a nie jakiś steam, air, cable link. Geforce serii 4000 Kodek av1 bitrate 500 i lecisz i jakieś nowsze tytuly a nie jakieś gowno. Stsrusienki alyx z supersamplingiem 200% mniej więcej pokaże Ci jakosc
Geforce serii 4000


@wujek_zla_rada: Przecież jeśli używasz VD to Radeony też robią robotę, na 7900XTX lecę we wszystko bez najmniejszych problemów. Tylko Airlink robi problem z Radeonami 7000 (niższe serie chodzą bez problemu)

Dirt Rally


@mapache: Ogrywałem Dirt Rally 2.0 i już nawet spoko wyglądał, ale to jest ciężka gra na VR, za agresywny teren i błędnik mocno w #!$%@? dostaje.
swoją drogą jakiś pomysł czemu Wifi mi się blokuje na 1200mbps na Quest?


@mapache: To nie wina Questa, musisz wifi przełączyć na Wifi 6 - 160 mHz albo wifi 6e Te dwa standardy ogarniają 2400, jak masz wifi 6 na 80mhz to masz 1200 max.
Może w 75Hz i z niskim bitrate


@wujek_zla_rada: Z 4070 super i tak dużo więcej niż 75 klatek nie wyciągnie w większości tytułach, a jak już pisałem AV1 ma 200bitrate max, więc to jest niski :D
@mapache: Z tego co pamiętam to gdzieś tam jest zaznaczone ,,optimal resolution" i jak się odznaczy ma się dostęp do suwaka, ale jestem w pracy i nie sprawdzę tego od ręki bo VD mam na pc stacjonarnym w domu :)