Wpis z mikrobloga

Mireczki, kupiłem zestaw kina domowego Sony HT-S40R w celu podłączenia go do PC. Podłączyłem go kablem optycznym, z tym, że bezpośrednio kablem podłączone są tylko subwoofer i przednie głośniki. Tylne są sparowane z resztą pomocą bluetooth. Problem polega na tym, że za nic nie mogę skonfigurować tego tak, żeby windows wykrywał 5 kanałów. Domyślam się, że to może być spowodowane właśnie tym połączeniem reszty przez bluetooth. Kiedyś w windowsie był taki konfigurator gdzie można było sobie nawet nie mając 5:1 włączyć taką opcję. Teraz tego nie ma. Moja karta dźwiękowa to wbudowany w płytę realtek alcs1200a. Ktoś jest w stanie coś pomóc jak to ogarnąć żeby działał dźwięk przestrzenny?

#komputery #audioboners #sony #pcmasterrace #audiovoodoo
Hayabussa - Mireczki, kupiłem zestaw kina domowego Sony HT-S40R w celu podłączenia go...

źródło: audio

Pobierz
  • 22
@Hayabussa: No to nie wiem, może poprzez HDMI? Jak np. masz kartę graficzną Nvidii i wolne gniazdo HDMI to powinno się dać spiąć zestaw audio z kartą graficzną i pojawi się jako urządzenie dźwiękowe. Nie wiem jak to inaczej zrealizować, i czy w ogóle da się to zrobić na tym zestawie.

Normalnie pod peceta miało się oddzielne wtyki Jack na kanały bo jeden Jack obsługuje max. 2 kanały więc stąd tyle
Próbowałem, ale w ogóle nie wykrywa urządzenia audio :/ teraz podpiąłem przez bluetooth pod telefon i grało lepiej niż pod kompem xd słychać ze wszystkich stron było.