Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki powili dążę do celu czyli produkcji autorskich sterowników do Smart Home ;) Cel jest już blisko, firma założona, pierwsza partia już spływa, sklep prawie stoi, przygotowujemy sie do certyfikacji. Jak by ktoś szukał czegoś pod HOMEASSISTANT na szynę DIN z LAN oraz POE to zapraszam do kontaktu.

https://www.facebook.com/SmartBobAutomatyka/
#smartbob #esp32 #smarthome #elektronika #diy
SmartBobAutomatyka - Hej, Mirki powili dążę do celu czyli produkcji autorskich sterow...

źródło: 20231222_095636

Pobierz
  • 40
@Niedobry: Aktualna partia jest składana w 99% przez dostawce JLCPCB zarówno SMD jak i THT. Wcześniej oczywiście dużo lutowałem sam. Ogólnie to taka płytka to około 70 unikalnych i ponad 500 elementów więc robienie tego ręcznie to trochę masakra. Przy większej parti już opłaca się dopłacić za dopasowanie lini i brać wszystko gotowe.
@SmartBobAutomatyka: Jak montują ci w JLCPBC to bierzesz elementy z ich biblioteki czy dajesz im swoje? Słyszałem że jak bierzesz z ich magazynów to lubią podmieniać na hehe własne chińskie odpowiedniki i nie zawsze jest super z jakością takowych.
@Rujtan: JLCPCB przygotowuje biblioteki do swoich elementów i korzystam z ich tak w 90%, ale możesz im też zlecic do narysowania swój komponent. Co do problemów z produkcja to zdążyli mi się raz że pomylili mi rezystory a kolegą procka. Z nowości teraz już można kazać im produkować z elementów z dowolnej hurtowni z całego świata np. tak mam z gniazdami LAN.
@SmartBobAutomatyka: o, z tymi dowolnymi hurtowniami to super sprawa i zmiana na plus!
A mam jeszcze jedno pytanie, jak ogarniasz certyfikaty do swoich urządzeń po kątem bezpieczeństwa i czy w ogóle to robisz. Z tego co sie orientuje, a mogę sie mylić to przy sprzedaży trzeba zadeklarować zgodność z jakimiś tam normami szczególnie w urządzeniach elektrycznych.