Wpis z mikrobloga

Jak się Wam mieszka w #bydgoszcz ? Pracuję zdalnie i rozważam to miasto na półroczny/roczny pobyt, a może i dłużej, jak mnie tu jakaś dziewczyna zatrzyma. W Bydgoszczy byłem pół dnia i od strony estetyki bardzo mi się spodobała, przywodząc na myśl jakieś holenderskie czy duńskie miasto nad kanałem, bo te nadbrzeża nad Brdą robią robotę. W mojej opinii to miasto ma dobry stosunek pomiędzy tym, co oferuje (no bo jest całkiem duże, baza gastronomiczna, infrastruktura, komunikacja), a tym, jakie są koszty życia w nim (cena najmu kawalerki podejrzanie niska w stosunku do innych miast). Lokalizacja mogłaby być lepsza, bo do morza jednak trochę daleko, jeziora pod miastem nie ma, no ale są duże lasy. Czy przestępczość niska, młodych ludzi dużo, vibe dobry?
  • 6
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: Ja tu mieszkam od 7 lat i z mojej perspektywy to miasto łączy w sobie cechy takiego np. Włocławka z Poznaniem. To jedno z większych miast ale nie tak przeładowane jak Warszawa czy Kraków. Koszty najmu nie odjechały jeszcze w kosmos. Kawalerkę wynajmiesz spokojnie poniżej 2k ze wszystkimi opłatami i to w dobrej lokalizacji. Ja akurat od kilku lat mieszkam w centrum, także nie wypowiem się czy komunikacja z innymi
  • Odpowiedz
@lunaexoriens jak nie ma jeziora pod miastem? Masz piecki, już nie wspominając że pol godziny drogi od miasta, masz zalew koronowski.Ludzie na rowerach śmigają do Pieczysk. Czy do morza daleko? 1.5-2h autem i tyle samo pkp do Gdańska (no dobra to zatoka ale ludzie i tak traktują to jak morze). Ze Szczecina do morza jedzie się tyle samo ( ͡º ͜ʖ͡º). 130km masz Poznań ,godzinka jazdy autem,
  • Odpowiedz
@lunaexoriens: akurat jeziora/kąpieliska są. żyje się (mi przynajmniej) raczej średnio. trzyma mnie tu rodzina i znajomi, pracuję zdalnie. miasto za rzadów aktualnego prezydenta raczej nie jest za przystępne. całe rozkopane, problemy z komunikacją, głupia polityka w niektórych kwestiach, forsowanie swoich złych pomysłów. lotnisko oferuje mało kierunków (głównie tylko UK), a czartery są już z bogatszą ofertą (realizuje całość bodajże TUI). Jakbym startował na czysto to wybrałbym jednak Trójmiasto - tam też
  • Odpowiedz
Ja tu mieszkam od 7 lat i z mojej perspektywy to miasto łączy w sobie cechy takiego np. Włocławka z Poznaniem.


@Tanzanit009: dobrze powiedziane.

Kawalerkę wynajmiesz spokojnie poniżej 2k ze wszystkimi opłatami i to w dobrej lokalizacji.


@Tanzanit009: no tu już raczej nie. akurat jestem na bieżąco i razcej wychodzi ponad dwójkę, ale nie aż tak bardzo (uśredniłbym do jakichś 2.2k).

także nie wypowiem się czy komunikacja z innymi dzielnicami
  • Odpowiedz