Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #korposwiat #it #kryzys #scrum #agile #sprinty #scrummaster

Buhahah i jak tam CRUDiarze, walizki mam nadzieję, że już spakowane.

A jak mnie kilka miesięcy yebano na tagu, że AI słabe i nikogo nie zastąpi. Albo wypisywanie bzdur, że kryzys na rynku USA i masowe layoffy to nie wina AI tylko stóp procentowych xD

(https://layoffs.fyi/ zwolnionych 165 000 programistów w 2022 roku, 263 000 w 2023 i 7500 w 2024 roku, co daje 435 500 zwolnionych programistów, z czego całe USA ma 4,4kk (The number of software engineers in the USA approximates 4.4 million) czyli już 10% programistów w USA jest bezrobotnych xD)

Teraz już wszędzie piszą wprost, AI może i kijowe ale da się dzięki AI zwolnić sporo programistów bo wystarczy że kilku ogarniętych seniorów dzięki AI przyspieszy swoją pracę o 20-30% generując bardzo szybko boilerplaty oraz testy jednostkowe i integracyjne.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #pracbaza #ko...

źródło: google

Pobierz
  • 13
@Kupamilosci: zatrudniali więcej bo jest sroga inflacja skilla przez bootampy, jedna osoba co weszła do branży w 2017 w momencie wchodzenia umiała 5-10 razy tyle co jedna osoba wchodząca do branży w 2020 roku

Z roku na rok ludzie w IT mają coraz mniejszy skill... to efektem tego jest fakt, że co roku trzeba zatrudniać więcej, 1000 zatrudnionych ludzi w 2017 roku ma taki sam skill jak 10000 osób zatrudnionych w
@nad__czlowiek: Nie mam syndromu wyparcia jeśli chodzi o AI, ale akurat FANG nie jest dobrym przykładem, ktoś w końcu na górze znalazł wymówkę, by pozwalniać tą całą rzeszę wyzwolonych ideologicznie ludzi przyjmowanych przez social studies hrków i tyle. Wiadomo, że AI jest dla programistów jak taśmy produkcyjne dla nielegalnie zatrudnianych dzieci, ale to nie znaczy, że ten rynek się skończy. Eldorado przejdzie na AI engineering, a CRUDowcy po prostu będą mieli
ale ja piszę o inżynierach

całą rzeszę wyzwolonych ideologicznie ludzi przyjmowanych przez social studies hrków i tyle


@k1npatsu: nie piszesz tylko #!$%@? bzdury. Akurat rekrutacje do FAANG są bardzo ciężkie i trzeba mieć ponadprzeciętne IQ i wymiatać z matmy/algorytmów by się dostać.

I jeszcze siejesz bzdury, że HRki mają coś do gadania? One tylko odsiewają CV i zapytają cię max z angielskiego. Całą rozmowę techniczną zawsze prowadzi jakiś kuc mid/senior programista
@nad__czlowiek: Sądzę, że Ty #!$%@?, co z tego, że rekrutacje są ciężkie? Ty wiesz jak master leetcode ma się do prawdziwej pracy? Tam przychodzą mistrzowie TCSa trzepać kolejne klasy do androida i większość z nich stamtąd odchodzi kiedy znudzi im się hajs i traktowanie roboty jako domu, a zapragną rozwoju. Szkoda tylko, że Ty tak gadasz, a ja znam osobiście kilkanaście osób będących devami w Google i guess what - jak
@nad__czlowiek: Wiesz, że ten artykuł mówi o tym, że zwolniono ludzi, którzy byli zbędni i zajmujących się projektami nierokującymi, by za zaoszczędzone pieniądze tworzyć nowe zespoły AI i w to pakować pieniądze? Rynek się zmienia, to i zmienia się układ sił na rynku it. Już nie frontend a data staje się miejscem, gdzie przelewają się pieniądze.