Wpis z mikrobloga

  • 0
@Polinik ale to często jest komplet. A dla mnie dość ważne jest to aby przyrządy były podświetlone. Chyba że biegowka że świecącym krzyżykiem. Tylko też po co mi biegowka z przybliżeniem na strzelaniu na 25 metrów. A przy kolimatorze można sobie ten przybliżacz odchylić na bok. A i często strzelanie na 200/300 metrów jest. To na tych przyrządach mechanicznych to już jest dość ciężko trafic.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: biegówka, czyli lvpo charakteryzuje się tym, że ma przybliżenie od 1x do kilkukrotnego. Na 1x działa jak kolimator do tego można sobie przybliżyć jak strzelasz na dalsze dystanse.
Takie z podswietlaną siatką też są, często nawet w 2 kolorach.
A siatka pozwala odkładać poprawki na dystans i wiatr, nie wiem, czy powiekszalniki też takie coś oferują.
  • Odpowiedz
  • 0
@Polinik a proponujesz coś ciekawego? Ale tak wiem że mają regulacje. Ale myślałem że tak jak w przypadku lornetek. Optyka najlepsza przy stałym przybliżeniu. A takie z regulowanym są albo słabe albo bardzo drogie. Ale no... Biegówki też są całkiem popularne. Ważne aby ta strefa widzenia? Wiesz o co chodzi xd była.dosc duża. Bo czas jest często ważny. Kolimator jest szybki.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: optyka z przybliżeniem jest standardem, stałki to właśnie rzadkość i zazwyczaj starsze konstrukcje. A jak chcesz strzelać na 200/300 metrów to koli z powiększalnikiem może nie wyrabiać (szczególnie przy 300) a biegowka z większym zakresem jak najbardziej, szukaj czegoś w zakresie x1-6 albo lepiej x1-8, modelu nie podpowiem, bo w tych pieniądzach to raczej nie znam
  • Odpowiedz
@Podstarzaly_Mandalorianin: Co tam się odjaśniepawliło? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Simfecstiotak jak reszta, lepiej bierz lpvo, na te 200-300m to kropa będzie sporo większa od celu, a z siatką/drzewkiem jakby łatwiej brać poprawki.
A co do modelu... nawet chińczyk którego sam bym chyba wziął kosztuje 2k, a jeszcze montaż do tego trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) Vector
A w tej cenie już znajdziesz Vortexa/Delte/PrimaryArmsa
  • Odpowiedz
a proponujesz coś ciekawego


@Simfecstio: Do tego co proponowali jest też opcja ruletki jakościowej -- Victoptics, Westhunter, Redwin.
Cenę poniżej 1k okupujesz ryzykiem jakościowym -- 10 osób kupi i będzie latami strzelało bez problemu, a jedenasta kupi i rozpadnie się po pierwszym magazynku.
Widywałem te tanie chińszczyzny tyrane na Lekkiej Piechocie i dawały radę, ale to kwestia słynnego błędu przeżywalności -- widzi się te egzemplarze, które są ok, a te felerne
  • Odpowiedz
  • 0
@Polinik albo olewa temat xd no to najlepiej coś z Polski żeby w razie czego była gwarancja. Nie strzelam dużo jakoś super. Raz na miesiąc 50/100 maks 200 szt. 5.56. już pomijając fakt że jeszcze mi ktoś #!$%@? z magazynu. Więc obawiam się czy nie będę musiał za każdym razem montować od nowa. I czy wtedy będzie trzymała zero nawet jakbym zamontował idealnie w tym samym miejscu.
  • Odpowiedz
I czy wtedy będzie trzymała zero nawet jakbym zamontował idealnie w tym samym miejscu.


@Simfecstio:

Jak optyka wytrzyma przeciążenia przy strzale i się nie rozreguluje to tym bardziej zdejmowanie nie będzie problemem.

To już raczej kwestia porządnego montażu, żeby się dał powtarzalnie zakładać po każdym zdjęciu.
  • Odpowiedz
@Simfecstio:
Jedne i drugie mają swoje wady i zalety, ale powszechnie uważa się, że pierwszy plan do takich typowych zastosowań jest lepszy.
Różnica taka, że pierwszy plan ma siatkę, która zmienia rozmiar wraz ze zmianą powiększenia. Zatem odstępy między znakami celowniczymi to zawsze taka sama odległość kątowa między nimi, dzięki czemu w każdym powiększeniu można ich używać w ten sam sposób. Wada taka, że to droższe a same linie przy dużym
  • Odpowiedz
@Simfecstio: holosun - kolimator plus powiększalnik 3x za ok 3k PLN. Ma wady i zalety vs biegówka więc zanim się zdecydujesz postrzelaj z różbych konfiguracji. Sam mam koli+powiększalnik na karabinku i biegówkę 1-8 na AR10.
  • Odpowiedz
@Devcio: chińcxyk wziął sobie Quick detatch mocno do serca, lvpo odleciało podczas strzału kiedy 0p3r4t0r (bo to wiesz broda, ołkleje, perfumy hugo boss, nejwisils znad kanału żerańskiego) oko miał blisko okularu, efektem czego łuk brwiowy rozcięty, szkło na betonie (strzelanie na siedząco że stolika na betonowej wylewce)... dobrze że luneta z górnej półki, na tubusie sznyty, ale szkło całe, szczelności nie straciła (nie ma kondensacji w środku), ale duma husarza herbu
  • Odpowiedz