Wpis z mikrobloga

23 + 1 = 24

Tytuł: Kameliowy Sklep Papierniczy
Autor: Ito Ogawa
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★
ISBN: 9788367034128
Tłumacz: Alicja Kaniecka
Wydawnictwo: Tajfuny
Liczba stron: 248
Książka o skomplikowanych relacjach, problemami w komunikacji i ewolucji ludzkiego charakteru. Skomplikowana relacja Poppo (główna bohaterka) z jej mistrzynią a.k.a. babcią pokazuje jak wielką siłę mają niedopowiedzenia i jak mogą one zmienić, a nawet zniszczyć relację. Pokazane zostało również dlaczego ważne jest pielęgnowanie relacji z ludźmi, na którym nam zależy i że każde nasze spotkanie z innym człowiekiem może mieć znaczenie.

Poppo prowadzi sklep papierniczy ale jej głównym zajęciem jest pisanie listów na zamówienie. W książce opisanych jest kilka tych listów np. list zrywający kontakty lub list "napisany zza grobu". Pisaniu tych listów towarzyszy wiele przemyśleń, czasami filozoficznych rozważań.

Początek był ciekawy oraz intrygujący ale środek wydał mi się jakiś taki nijaki, lekko nudny, taki trochę o wszystkim i o niczym przez co mój początkowy entuzjazm opadł. Na szczęście końcówka okazała się niezwykle wciągająca, lekko ściskająca za serce i uratowała całą pozycję.

Na plus dla mnie są opisy o kaligrafii, znakach japońskich, sposobach komunikacji w listach i ogólnie wszelkie informacje nawiązujące do kultury i zwyczajów w Japonii, ponieważ się tym interesuję ale dla kogoś, kogo to nie interesuje może to się wydać nudne i niepotrzebne.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #literaturapieknabookmeter
Owieczka997 - 23 + 1 = 24

Tytuł: Kameliowy Sklep Papierniczy
Autor: Ito Ogawa
Gatune...

źródło: 1082928-352x500

Pobierz
  • Odpowiedz