Wpis z mikrobloga

Kurła, dziś druga dostawa z Ikea do nowego domu i drugi raz kurier dzwoni o 5:45, żeby powiedzieć, że będzie za godzinę. Gościu chyba leczy jakieś kompleksy, że wszyscy mają po robotniczemu wstawać tak jak on przed świtem. Do tego dzwoni tak uparcie, że nawet przez tryb "sen" się przebija. (°°

#zalesie #ikea
  • 54
  • 398
Pewnie musi zaczynać o takiej porze i góra każe dzwonić.


@erni13:
W zamówieniu jest dostawa w godzinach 8:00 - 20:00, jak go zapytałem za pierwszym razem "co tak wcześnie?" to odpowiedział, że szybciej zacznie to szybciej skończy i ma dzień dłuższy dla siebie, także to typowa samowolka. O ile rozumiem i szanuję chęć wcześniejszego skończenia pracy to jednak wydzwanianie przed 6 do kogoś, kto spodziewa się dostawy co najmniej po 8
@erni13 w SMS jest napisane, że dostawa 8:00-20:00 i co więcej telefon PÓŁ godziny przed, a nie godzinę jak u OPa xD

@smk666 myslales o tym, żeby poskarżyć się IKEI? Pewnie gówno to da, ale może i nie. A co, jakbyś był u lekarza? Ludzie w dzisiejszych czasach ustawiają sobie życie co do minuty, a tu mamy sytuacje, w której to nie kuriera dostosowujesz do życia, tylko życie do kuriera. Chłop ma
  • 8
W takim razie mógł zadzwonić wczoraj i zapytać czy można o 7 a nie lecieć w #!$%@? z rana xD

@erni13:
Z kolei druga firma od mebli z wniesieniem, Ambroexpress (dla Ikei wozi Rhenus) zaplanowała dostawę na dzisiaj a zadzwonili i dowieźli zamówienie wczoraj około 20. Nie powiem, akurat to mi pasowało bo w dostawie było łóżko, będące bardzo miłym i oczekiwanym akcentem po ponad dwóch tygodniach spania na dmuchanym materacu
Tutaj nawet nie chodzi o to, bo jednak okienko na które się godzę to cały dzień 8:00-20:00. Niemniej dzwonienie przed szóstą rano to już gruba przesada, mało kto poza zmianowcami wstaje tak wcześnie i dzwonienie tak rano jest po prostu nieprzyzwoite. W dodatku dzwonienie kilka razy z rzędu aby się przebić przez wycieszenie trybu sen w telefonie.


@smk666: W sumie do mnie przed 6 się nawet nikt nie dodzwoni bo telefon
  • 2
i tak bym wolał 12h #!$%@? w HO z dobrą kasą niż 8h tak jak teraz xD

@Docent_Jan_Mula:
Ja szczerze wolałbym robić fizycznie bite 8 godzin ale żeby kasa się zgadzała. ( ͡º ͜ʖ͡º)

HO czy nie, praca umysłowa, szczególnie gdy coś w firmie od Ciebie zależy, strasznie tyra psychikę i wyczerpuje emocjonalnie. Czuję się dużo lepiej po całym dniu noszenia cegieł, rąbania drewna czy ogólnie
@smk666: ja zawsze mowie ze nie ma mnie w domu i bede o umowionych godzinach. zaplacilem ostatnio specjalnie dodatkowo w mediaexpert zeby przywiezli mi lodowke miedzy 16 a 20 to typ o 14 juz chcial wbijać. a ja ze nie, jestem w pracy, o 15 mam fryzjera i nara
@smk666: to jest tak że to ładują na magazynie tak wcześnie więc ma do wyboru albo czekać trzy godziny w samochodzie żeby być zgodnie z czasem albo spróbować dostarczyć to wcześniej i nie marnować czasu. Po 6 wjeżdża nowa zmiana i oni się już bawią w zamówienia na następny dzień