Wpis z mikrobloga

Widzę że dużo osób piszę ile to budda zarobił na loterii. Ale przecież to nie on organizował loterie tylko spółka z Warszawy, gdzie nie ma on nic z nią wspólnego. Oczywiście ma podpisaną z nimi umowę i oni płacili za auta i cała promocję, logistykę, filmy z wyjazdów itd. Budda dostanie procent z zysków netto lub określoną kwotę z umowy i tyle. Więc nie płaczcie że zarobił 30 czy 50 mln. Zarobił na pewno swoje i podejrzewam że akcja jest organizowana dużo wcześniej (może z części tej kasy kupił RR? Nie wiem), jest mocno medialny więc nagrody były lepsze niż w innych loteriach.
#budda
  • 13
  • Odpowiedz
@bletoja: To tak nie działa, kolego. Tutaj budda ma silną pozycję negocjacyjną i na pewno ma lepsze warunki niż taki Hi_5. Możliwe, że oferują różne warunki współpracy. Biedniejszym youtuberom oferują wpłatę depozytu itd. Wtedy ich % jest większy. Budda zarobił na jeleniach i jest samowystarczalny. To, że loterię organizuje spółka, to też ich bezpieczeństwo. Oni będą mieć później kłopoty w razie problemów. Na 100% to nie jest tak, że Budda dostaje
  • Odpowiedz
@bletoja: No tak to wyglądało podejrzewam. Ktoś wyłożył te 3 miliony z hakiem, a Budda to celebryta do napędzenia całej akcji. Bardzo cwanie zrobił, że próbował do ostatniej chwili wycisnąć jak najwięcej z tej akcji wożąc te samochody po różnych krajach i nakręcając filmy (trochę robiąc nam Polakom obciach za granicą), no ale trudno. Podsumowując: Budda dużo zrobił, ale najwięcej zarobił na tym ten, kto wyłożył kasę. Ja nie brałem udziału
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@10kobla nie wiem kim jest hi_5 ale pewnie ma gorsza pozycję. Tak jak wspomniałeś przy jego pozycji mógł dostać 50% nawet. Ale w moim poście chodzi o to że budda pewnie nie wyłożył na to ani złotówki i 100% zysków nie idzie w jego kieszeń tak jak tutaj część wykopków się spuszcza a druga część ma ból dupy.
  • Odpowiedz
@bletoja: Właśnie tego nie wiemy. Na pewno ten % musi być spory, bo mgp poszedł na swoje. Przy okazji sprawozdania fame mma będzie można dowiedzieć się więcej. Wątpię, że te firmy od xfun upublikują w najbliższym czasie sprawozdania, bo nie po to zakładają ciągle nowe spółki. Musiałby wykopek wygrać auto i napisać jaki był poprzedni właściciel. Wtedy byłoby jasne. Poza tym mnie interesuje sposób prowadzenia loterii, a nie kto i ile
  • Odpowiedz
@10kobla: @bletoja Chciałem ostatnio sprawdzić sprawozdanie finansowe spółki, która organizowała loterię M3CS. Niestety nie zapisałem wtedy ani nazwy, ani KRS, próbowałem znaleźć regulamin tamtej loterii, ale nie ma szans. Strona M3CS już nie istnieje, a co najlepsze jest wykluczona ze stronki "Wayback Machine", która ma kopie z dawnych lat różnych stron. Zwraca ona "Sorry.
This URL has been excluded from the Wayback Machine."
  • Odpowiedz
@10kobla: A to nie jest obowiązek dla spółek? Tyle, że na to jest chyba 6 miesięcy od końca roku rozliczeniowego, więc za 2023 mają jeszcze sporo czasu.
  • Odpowiedz
Jest obowiązkowe. Na tej stronie podany jest pierwszy rok kalendarzowy, za który należy złożyć sprawozdanie finansowe. Oni rejestrują ciągle nowe spółki.
  • Odpowiedz