Wpis z mikrobloga

Uszanowanko!
TLDR; Czy kojarzy ktos inteligentne włączniki swiatła z opcją zamontowania ich rozporowo (tzw. na pazury)? Najlepiej bez N.

Chce sobie dodać oświetlenie do Home Assistant ale puszki w mieszkaniu zgasily moje marzenia jak peta:
-są najpłytsze z możliwych więc włożenie dodatkowego sterownika do środka odpada, nie miesci sie
-otwory montażowe puszek są pod randomowymi kątami albo są połamane. Do tego jeszcze zalane tynkiem.

Jedyna opcja jaką mam to wywalenie puszek i zamontowanie nowych jak należy. Ale to dużo babrania się.

W tym momencie włączniki świateł mam zamontowane 'na pazur'(pic). I wychodzi na to ze to jedyna opcja zamontowania tam czegokolwiek. Zastanawiam sie czy znajdę Smart Wall Switche z takim samym mocowaniem. Ktoś coś słyszał albo byl w podobnej sytuacji?

#elektryka #smarthome #inteligentnydom
finrodq - Uszanowanko!
TLDR; Czy kojarzy ktos inteligentne włączniki swiatła z opcją ...

źródło: 1000008162

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@finrodq ja też miałem płytką puszkę ale nie wywalalem jej tylko dopasowałem otwornicę do ceramiki o nieco mniejszej średnicy niż wnętrze puszki i wydlubalem pustaka i tam wsadziłem moduł. Tylko na kabel trzeba uważać.
  • Odpowiedz
  • 0
@slavkowsky: Spoko opcja. Jak nie znajde tego czego szukam to sprobuję z pogłębieniem puszki. Zanim zaczne otwornicą to muszę rozwalic dno plastikowe puszki jakims młotkiem i dlutem, dobrze kminie?
  • Odpowiedz
@finrodq: nie ma zabawy, trzeba się trochę pobrudzić...zabawa po raz drugi jest jak się wraca na stare ustawienia :) ja przerabiałem na kwadratowe puszki wiertarką, w sumie poszło gładko
  • Odpowiedz
Ja musiałem powiększyć puszkę. Ponieważ kable wyłaziły w niej z różnych stron, wziąłem wiertarkę i nawierciłem w jej dnie otwór przy otworze po samym obwodzie, żeby ją pogłębić. Później wykułem środek i w to uwolnione miejsce dałem przekaźnik. Narobiłem się jak chomik w karuzelce i ciężko było bo te kable to przeszkadzały w jak cholera, ale teraz mam miejsca dużo. No i te wszystkie kabelki idące od przekaźnika do wyłącznika dałem linki
  • Odpowiedz