Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

W 2020 roku kupiłem działkę płacąc za nią około 180zł za metr.
W 2023 roku w sąsiedniej wsi, dalej od miasta, w moim odczuciu gorsza lokalizacja od mojej, wystawił działkę za 428zł.

Szok i niedowierzanie. Przecież to niemożliwe, żeby w 3 lata wartość działki wzrosła o 238%.

Dziwnie się o tym pisze. Dom był moim marzeniem od dziecka, całe życie na blokowisku, a młody już zdecydowanie nie jestem.
Dziwnie się o tym pisze również dlatego, że dom już stoi i prawda jest taka, że gdybym wtedy tej działki nie kupił, to nigdy w życiu nie byłoby mnie stać na budowę domu. Dziś, z uwagi na szalony wzrost cen dom i tak nie jest do końca zrobiony, nie mówiąc już o terenie wokół.

Gdybym miał czekać i zapłacić za działkę 300k więcej, a za budowę domu 200k PLN więcej, to 0.5M z czapki bym nie wyjął2, a budować w wieku 60 lat to trochę średnio.

W 3 lata dokonało się prawie niemożliwe.

A sąsiad? Po kilku miesiącach obniżył cenę działki z 428zł do 410zł.

Szaleństwo.
  • 19
@mam__pytanie: to jest wynik braku porządnego katastru u nas. Różne mendy nie mające co robić s pieniędzmi sobie skupują takie działeczki, bo podatek śmieszny kilkaset złotych za rok. Gdyby tak po 5 latach posiadania działki z MPZP budowlanym nic się tam nie działo i wchodziłby podatek typu 10% rocznie, to zaraz by się znalazło mnóstwo miejsca na budowę.
@jacos911: przeraża mnie jako ekonomistę rozmiar zniszczeń... dyrektor w korpo dostaje 25 000 brutto, z czego na rękę zostaje mu 12 500zł, a obok wisi ogłoszenie, że szukają kierowcy do media expert do rozwożenia agd po okolicy za 6000-8000 do ręki.

W 2020 płaciłem za piaskowanie zębów 100zł, byłem kilka dni temu 299zł, a stomatolog mówi, że cennik aktualizowany jest co miesiące.
@mam__pytanie: Wystawienie a sprzedaż to 2 różne rzeczy. W kwestii działek Janusze mają jeszcze bardziej oderwane od rzeczywistości oczekiwania niż w kwestii mieszkań. Zapytaj się go po ile sprzedał, jeśli rzeczywiście to zrobi.
W 2020 roku kupiłem działkę płacąc za nią około 180zł za metr.

W 2023 roku w sąsiedniej wsi, dalej od miasta, w moim odczuciu gorsza lokalizacja od mojej, wystawił działkę za 428zł.

@mam__pytanie: Okolica, którą deweloperzy się zainteresowali to i ceny musiały wzrosnąć.