Wpis z mikrobloga

Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycja wykopków, którzy uciekną za granicę przed śmiercią na froncie wojennym. Ekspert uważa, że kraje UE i NATO będą mogły odsyłać polskich obywateli do kraju w celu przymusowej mobilizacji.

Oczywiście w internecie wszyscy piszą: "to wyjadę do Paragwaju XD". Ale jaka jest prawda - dobrze wiecie, gdy wyłączacie internet i zostajecie z myślami sam na sam.

Większość z was nie wyjedzie bo nie będzie miała ani gdzie, ani za co. A pogodzenie się z brakiem prawa do samostanowienia o sobie, z faktem bycia niewolnikiem państwa i wojska - to rzecz najtrudniejsza.

Na pocieszenie: wasze koleżanki, które nie posiadają kategorii wojskowej, będą w tym czasie dobrze się bawić za granicą, a w przerwie między plażowaniem, a wyjściem do klubu być może wrzucą jakiś wspierający wpis na Instagramie. Chociaż tyle dobrego.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #wojna #wolski #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #depresja
sildenafil - Ekspert od wojny przestawia jak będzie wyglądała hipotetyczna ekstradycj...

źródło: 1000000255

Pobierz
  • 255
  • Odpowiedz
@sildenafil kwestia nr 1, w Europie są kraje niebędące w NATO - Austria i Szwajcaria. Austriacy już zadeklarowali że nie będą odsyłać Ukraińców. To taki przykład.

Generalnie duże wróżenie z fusów. Może byłyby łapanki, ale co w wypadku kiedy ktoś wyjechał nie wiem chociażby do Szwajcarii albo Niemiec ale np w 2020? Albo nie wiem, po prostu rok przed jakimś konfliktem. Czyli dawno przed ewentualną wojna która miałaby się zacząć? No imo
  • Odpowiedz
@marcez: to nie jest bycie nieudacznikiem tylko aktualnie pokolenie w większości jest w takiej dupie ekonomicznej, że nic nie osiągnie (no chyba że ma bogatych starych ale tacy to #!$%@?ą za granicę)
  • Odpowiedz
siedzieć w rosyjskim obozie jenieckim


@ziomus13: siedzieć XD
po trafieniu do ruskiej niewoli jest duża szansa na bezpowrotne, paskudne okaleczenie i/lub przebywanie w wyniszczających warunkach. I to takich, w których śmierć od strzału w głowę wydaje się nie być w cale takim złym zakończeniem życia.
  • Odpowiedz
  • 3
@SzubiDubiDu powiedz to tym z czasów transformacji. Dziś mamy takie czasy, ze jak ktoś potrafi pracować to ma naprawdę duże pieniądze. A jak ktoś skończył gównostudia dla samego papierka i teraz boi się pracą pobrudzić to niech sie nie dziwi ze jest biedny. Glazura, stolarka, mechanik...to są zawody gdzie są konkretne pieniądze. Ale tam trzeba popracować, pobrudzić się.
  • Odpowiedz
@sildenafil: To już chyba wolałbym opróżnić magazynek w kierunku przełożonych i strzelić sobie w łeb, niż jak robak czekać na śmierć w okopach xD
Niech walczą sobie ludzie, którzy mają majątek, który jest warty więcej niż ich życie.
  • Odpowiedz
@sildenafil hipotetycznie ciekawe jak sobie poradzą gry ktoś będzie chciał zrobić rozszerzone samobójstwo gdzie odstrzeli się w kluczowym momencie dowódcę w rakach zemsty? Nie mówię że ja tak zrobię ale trzeba wziąć możliwość osób totalnie zdesperowanych i wściekłych za niewolnictwo

Mówi się że z niewolnika nie ma pracownika, a żołnierza już tak?
  • Odpowiedz
@sildenafil: mam kategorię D, ale w razie W kwalifikacja i tak zjedzie mi do E, bo jestem pół inwalidą. Uszkodzony kręgosłup. Chociaż chętnie broniłbym własnego mienia. Ciekawi mnie jednak kwestia wezwania gdy znajduję się 9000km od Polski obecnie. Jak wpadnę odwiedzić PL to chętnie od razu bym sobie kwalifikację odnowił, aby się potem z tym nie bujać już.
  • Odpowiedz