Wpis z mikrobloga

@Amane2142: Wielu naszych klientów. Portal jak każdy inny. Trzeba się liczyć z normalnym ryzykiem aut używanych. Ewentualnie dodać wymianę akumulatora do kosztów zakupu auta oraz wyłączenie rękojmi.
@OptiFinance: a jak to jest z tymi cenami tam? Podejrzanie korzystnie wychodzi leasing, nawet z minimalnym wkładem własnym lub całkowicie bez niego. Czy te ceny tam podane są ostateczne (w sensie wysokość raty leasingu razy okres leasingowania) czy trzeba doliczyć jeszcze cenę wykupu po zakończeniu leasingu, która nigdzie nie jest podana?
@Forrestpl: Dobra, to już porównuje. Po pierwsze limit kilometrów w klasycznym leasingu to abstrakcja. To jest główna cecha najmu, nie leasingu, chociaż najem jest leasingiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z tego co widzę to różnica jest też taka, że w najmie masz obligo ich ubezpieczenie w racie. Wnioskując, że 10% OW to 8935 PLN netto to cena auta to 89.350 PLN netto. Zrobię do tego ofertę klasycznego
OptiFinance - @Forrestpl: Dobra, to już porównuje. Po pierwsze limit kilometrów w kla...

źródło: obraz_2024-01-17_094448661

Pobierz
@Forrestpl: Druga opcja to wykup max czyli 50% w zamyśle, że znajdujesz od razu kupca na to auto. Do ofert z AM musisz dodać że tam w grę wchodzi zwrot auta po okresie "leasingu"/najmu. Auto musi przejść weryfikację przy zdaniu, zostanie dobrze ocenione, a wszelkiego rodzaju uszkodzenia muszą zostać naprawione na Twój koszt.

Zakładam że to auto po 3 latach sprzedałbyś za 50k netto lekką ręką (niech straci 40k w 3
OptiFinance - @Forrestpl: Druga opcja to wykup max czyli 50% w zamyśle, że znajdujesz...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
@OptiFinance: dzięki, wszystko jasne. Szkoda, że skubańce nigdzie nie napisali widoczną czcionką (o ile w ogóle gdzieś napisali) na ofercie, że do tego trzeba doliczyć koszt wykupu, a żeby go poznać trzeba wysłać zapytanie, bo to trochę wprowadzanie potencjalnego klienta w błąd.
Swoją drogą, zakładam, że zawodowo zajmujesz się takimi rzeczami i w razie chęci zakupienia auta w leasing można się do Ciebie odzywać o kalkulacje i całą resztę?
@OptiFinance a powiedz mi jeszcze czy jest jakiś limit wieku pojazdu? Szukam konkretnie jakiegoś Volvo, te niestety nawet 10 letnie kosztują około 60-70tys z rozsądnym przebiegiem i taki też mam budżet. Dopytuje bo w jednym miejscu się dowiedziałem że żeby leasingować w tamtym miejscu auto to auto z okresem leasingowania może mieć max 10 lat (czyli np. mogę wziąć 5 letnie auto na 5 lat w leasing) a takie auta już niestety