Wpis z mikrobloga

Mirki z #depresja #zaburzenialekowe
Czy ktoś zmagał się kiedyś ze zmęczeniem i sennością - ale jako efekt uboczny leków ? Biorę obecnie 15stke escitalopramu i mam ostatnio straszny problem z sennością. Poranki wyglądają tak że wstaje w ostatniej chwili do pracy gdy już jestem na granicy spóźnienia bo do cholery nie jestem w stanie wyjść z łóżka. Potem przy biurku cały dzień usypiam i muszę wypić te 3-4 kawy w ciągu dnia żeby go jakkolwiek przepracować a jak wracam to muszę rypnac "drzemkę" która czasem trwa nawet 3h i dzień mam już wtedy oficjalnie #!$%@?.
Naprawdę zaczyna mnie to przerażać bo to upośledza totalnie funkcjonowanie. Ktoś może miał podobny problem? to mija? Są na to jakieś tipy żeby to zminimalizować? Pierwsze co to od tego weekendu odstawiam już nikotynę. Sądzę że to może pomóc a na pewno nie zaszkodzi.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tym temacie?
Mam nadzieję że u was wszystko przynajmniej w miarę okej.
  • 10
@cl_master: do leku lub dawki organizm się przyzwyczaja jakoś 2-3 tygodnie, daj sobie czas i pogadaj z lekarzem na ten temat. Na mnie tak działał aripiprazol, nie bylem w stanie sie podniesc z łóżka, ale przeszło.
Bierzesz jeszcze do tego inne leki?
  • 0
@Czosnek_Mielony biorę rysperydon, pół miligrama rano i pół na noc. Na pewno dokłada się do porannego przesypiania ale za dnia zawsze byłem pełen energii. Więc to raczej na pewno jest sprawka esci w większej dawce. No nic. Dam sobie trochę czasu w takim razie.
@cl_master: Ciężko mi cokolwiek doradzić, ale wydaje mi się, że na Twój sen może wpływać po prostu zmiana dawki leku. Na różne osoby różnie to działa. Jak będzie to długo trwało koniecznie skonsultuj z lekarzem. Sorry, że nie mogę być bardziej pomocny, pozdrawiam
@cl_master: pezyjmuje 150 mg Tritico od kilku miesięcy. Mam to samo i będę zagadywał o zmianę, bo lek nie może aż tak ingerować w życie. Jak brałem 100 mg to było ok, był inny sposób uwalniania poza tym ale psychiatra chciał jeszcze lepiej i przedobrzył.