Wpis z mikrobloga

W jaki sposób sprawdzić, czy moja agencja seo coś działa, czy nie? Mam kilka zapytań i telefonów tygodniowo w swojej branży, ale wydaje mi się że powinienem trochę mieć więcej. Kiedyś dzwoniłem do nich to powiedzieli, że pozycje na różne frazy są bardzo dobre, ewentualnie dorzuciliby kampanię google ads. Pytanie z innej beczki: czy wykresy na google search console są miarodajne?

#seo #pozycjonowanie #internet #wordpress #google #biznes #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 13
@Blackol12: tak, wykresy z gsc są miarodajne
sprawdź efekty właśnie na gsc albo na ahrefs - masz tam też darmowe narzędzia np. do sprawdzania organic traffica, top keywordów, backlinków itd
jak podeślesz stronkę i ile płacisz tej agencji to mogę powiedzieć czy warto dalej to ciągnąć, większość osób w seo to zwykli naciągacze
generalnie musisz też pamiętać, że więcej wejść na stronę nie oznacza więcej telefonów - trzeba jakoś potencjalnego klienta
@Blackol12: Wyniki z GSC są wiarygodne, natomiast efekty sprawdź w GA - czy ruch z organika rośnie. Jeśli nie, a agencja twierdzi, że są topy, to znaczy, że frazy dobrane z doopy. Jeśli jednak widzisz, że z tego kanału rośnie liczba konwersji, to znaczy, że robotę wykonują prawidłowo
  • 0
@odysjestem: Kumplu potrzebuję krok po kroku i powoli. GA - Google Ads? Jeżeli nie mam kampani to przez to mogę sprawdzić liczbę konwersji? Z drugiej strony, chyba statystyki nie mogą rosnąć, bo występuje sezonowość branży.
@Blackol12: GA - Google Analytics. Jeśli masz skonfigurowane śledzenie konwersji - wypełnienie formularza, kliknięcie w telefon, przejście na stronę kontakt, czy cokolwiek tam jeszcze Ci odpowiada, to przyłóż to do ruchu i zobacz czy rośnie