Wpis z mikrobloga

Hej, znacie może jakieś kierunki studiów w Polsce, które są związane z tematyką giełdy, inwestowania, trading, wyceny spółek itp.
Bardzo interesuje się tą tematyką ale ciężko mi znaleźć kierunek studiów z tym związany.
Z góry dzięki za każdą odpowiedź
#studbaza #studia #gielda #finanse
  • 13
  • Odpowiedz
@TableTea: krótka odpowiedź - nie.
Studia finansowe i ekonomiczne przygotują bardziej do pracy w korpo, co ma mało wspólnego w inwestowaniem i trading-iem.
Wykładowca na uczelni to głównie osoba z dorobkiem akademickim, niekoniecznie z dużymi zwrotami z własnych inwestycji
  • Odpowiedz
@TableTea: Najprędzej to finanse i rachunkowość, żeby sobie wyszukiwać dobre spółki po sprawozdaniach. Chyba że ktoś myśli, że pójdzie na studia i go tam nauczą rysować kreski na forexie z lewarem xD
  • Odpowiedz
@TableTea: Rynki finansowe UEK gdzie zrobisz doradcę inwestycyjnego i CFA albo jakieś dobre Finanse i Rachunkowość typu SGH żebyś przynajmniej rozumiał sprawozdania finansowe. Studia Cię niewiele nauczą jak sam nie będziesz dużo robić w kierunku praktyki + ostatnio ciężko z robotą w finansach po 100 kandydatów na 1 miejsce przy praktykach, stażu, juniorze gdzie niewiele tak naprawdę trzeba umieć, duża konkurencja i mówię z własnego doświadczenia niestety. Taka moja opinia
  • Odpowiedz
@Frwrd05: ta mam taka znajoma po elitarnym firze na elitarnej uczelni, ktora patrzy na innych z gory. Kiedys ja spotkalem i spobie pogadalismy i sie pochwalila, ze ma lokaty w banku xD Pracuje w jakichs stejt streetach i inych gownach korporacyjnych.
  • Odpowiedz
@TableTea: to znajdź pracę/zawód która da Ci pieniadze na inwestowanie, i na uzupełnianie depo jak juz bedziesz tracił. Bo szukanie studiów zeby nauczyć sie inwestować jest tym czym kiedyś było pojscie na filologię angielską zeby nauczyć sie angielskiego, taki sam bezsens. Naucz sie czegoś zebys potem uzbierał kapitał.
  • Odpowiedz