Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym kupić używany nawilżacz ewaporacyjny 2 (ten z ekranem) od Xiaomi, czy jest coś na co powinienem uważać, nie tylko przy tym typie sprzętu, ale i przy tym że jest używany? Czy to wypychane przez niego powietrze może być w jakiś sposób szkodliwe przez to że to sprzęt użytkowany wcześniej niewiadomo jak, lub zużyty? Co wam się psuje w nich? Talerze wyglądają na proste, podobno używany tylko z wodą filtrowaną cokolwiek to znaczy i nie na kamienia.

Poza tym, czemu jak wilgotność oscyluje teraz na poziomie 70-90%, to ja mam w mieszkaniu suche powietrze w nocy i zatkane zatoki?
#pytanie #xiaomi #nawilzaczpowietrza #smarthome #inteligentnydom #mieszkanie
  • 4
nie rozumiem,


@interpenetrate: To odpowiedź na pytanie "czemu" a nie długoterminowe rozwiązanie, oczywiście potrzebny ci nawilżacz. Poczytaj sobie czym jest wilgotność względna i jak ma się do temperatury to będziesz wiedział czemu pomimo wysokiej wilgotności na dworze masz sucho w mieszkaniu.
70% to masz na zewnątrz przy temp -5. W momencie kiedy ogrzewasz powietrze wilgotność maleje, więc w domu to masz pewnie 20-30%. Najlepiej sobie to zmierz.
A te talerze to straszne gówno, do tej pory śnią mi się po nocach lol.