Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie #java #programista15 #naukaprogramowania

Jak się przygotować na rozmowę techniczną z javy, mając rok doświadczenia? Pytania będą podobno dostosowane do posiadanego doświadczenia oraz będzie sprawdzana umiejętność rozwiązywania problemów. Trzaskać zadanka na leetcod albo coś takiego? Może znacie kogoś, kto odpłatnie (lub nie :P) może przeprowadzić taką rozmowę kwalifikacyjną i pomóc się przygotować?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @cohontes dzięki, tak, oglądałem kilka rozmów z YT. Myślę, że radzę sobie nieźle z tymi pytaniami. Bardziej mnie martwi ta umiejętność rozwiązywania problemów, bo tego nie widziałem na YT. Jakieś odwracanie stringów czy sprawdzanie czy jest palindrome? Gorzej jak wyskoczą z jakimś problemem z architektury i chmurą.

@ArcadiusK: 10+ lat w Javie i na sporą część bym odpowiadał "nie wiem, nie pamiętam, zarobiony jestem" XD. Na juniora może fajne, żeby sobie uporządkować co nieco, ale potem nie ma co sobie tym głowy zaśmiecać.

Pytanie Hibernate nr 17 to mistrz rozmów kwalifikacyjnych - tzn. wiedza do niczego nie potrzebna poza samymi interview.

@mirko_anonim: OPie, masz komercyjne doświadczenie więc powinieneś być pytany jak dorosły. Po roku powinieneś umieć opowiedzieć
@PaaD: W pełni się z tobą zgadzam, że znajomość odpowiedzi na większość z tych pytań w codziennej pracy się w ogóle nie przydaje, ale niestety sporo rekrutacji w polskich firmach wygląda właśnie w ten sposób xD