Wpis z mikrobloga

Spaghetti bolognese
Boczek, cebula, seler naciowy, marchewka, mielone wołowina+łopatka wieprzowa, czerwone wino, bulion, koncentrat pomidorowy, puszka pomidorów, mleko, parmezan. I makaron oczywiście.
Pięć razy próbowałam dodać wpis bo @wykop odświeża stronę przy dodawaniu zdjęcia, weźcie to naprawcie wreszcie.
#ambitneposilkisandrinii
#jedzenie #gotujzwykopem
Pobierz Sandrinia - Spaghetti bolognese 
Boczek, cebula, seler naciowy, marchewka, mielone wo...
źródło: IMG_20240111_180918
  • 41
No i trzeba pamiętać, że bolognese to ragu mięsne z warzywami, a nie sos pomidorowy z mięsem.


@Viking- o to to. Długo żyłem w tym złym przeświadczeniu.

Jest taki facet na yt - Włoch który w filmach ocenia jak inni przygotowują włoskie dania. Sam też robi różne rzeczy. Wiele się można od niego nauczyć o włoskiej kuchni.
@Sarza01 takich filmów trochę jest. Co do samego Ragu Bolognese to też jest wiele przepisów. W zasadzie każdy podkreśla, że pomidory nie powinny dominować dania, że nie dodajemy czosnku (w zasadzie Włosi niezbyt często łączą czosnek z cebulą w jednym daniu) i że nietypowo dla włoskiej kuchni to ragu potrzebuje sporo czasu. Jedni dają mięso mielone, inni krojone, czasami dodaje się poza solą i pieprzem także oregano (ja je lubię więc dodaję).
@Sandrinia: wygląda pięknie i pewnie jest pyszne, ale nie ma czegoś takiego jak spaghetti bolognese. Bolonia jest na północy i zwykle podaje się tego typu sosy z makaronem typu papardele albo tagliatelle. Chodzi o to aby makaron był płaski i sos z niego nie spadał. Makaron typu spaghetti podaje się raczej na południu Włoch z innymi sosami. Pozdrawiam i życzę dalszego gotowania bo to najpiękniejsza pasja na świecie

https://www.instagram.com/reel/C19m13SI_m8/?igsh=b2FhZTJkcm1ndWxo

Ps. Jeśli
@Sandrinia: świetny, na yt jest przepis Pascala i patrząc po składnikach to jest to samo (tylko ktoś czosnku zapomniał :D). Ja jak nie mam świeżych pomidorów to biorę dobry koncentrat (chyba wszystkie to 33%), do 1 części dodaję 2 części wody i po zamieszaniu wychodzi świetna pasata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sandrinia: Bardzo gorąco polecam magazyn kukbuk.pl. Moim zdaniem najlepszy polski portal o szeroko rozumianym gotowaniu. Mają również edycję w formie periodyka. Widzę że dużo gotujesz, a sam wiem, jak często w takim przypadku nie ma się pomysłu co zjeść. Tam przepisy są serwowane zgodnie z duchem sezonowości, co pozwala jeść rzeczy lokalne w dobrych cenach, ponieważ są w warzywniakach i nie trzeba ich ściągać z daleka. Edycje w formie pisemnej również
Pobierz depay - @Sandrinia: Bardzo gorąco polecam magazyn kukbuk.pl. Moim zdaniem najlepszy p...
źródło: IMG_0901