Wpis z mikrobloga

Z całą sympatią i szacunkiem do niektórych uczestników tego spotkania, ale to jest kurła żart XD Odróżniajcie w tym ministerstwie ekspertów od popularyzatorów jakiegoś tematu.

Połowa z tych ludzi nie rozróżnia średniej od mediany, nie ma zielonego pojęcia jak się projektuje budżet, nie ma pojęcia jakie są kanały oddziaływania inflacji, wiele razy - w publicznych wypowiedziach - wykazywała się całkowitym brakiem rozumienia zależności czynników podażowych od popytowych.

To jakby, nie wiem, Wolskiemu dać reformować armię XD Są pewne granice. Kurła, tu przecież chodzi o program, który kanałem kredytów hipotecznych może wrzucić na rynek 20 mld

W tym kraju mamy co najmniej kilkanaście dużych ośrodków ekonomicznych. Są instytuty, są ekonometryści, którzy te tematy trenują całe życie, są ośrodki za granicą. Wreszcie można nawet poprosić zespół analiz NBP, który... krytykował bekę 2% i słusznie przestrzegał, że ceny pójdą przez nią do góry, a dostępność mieszkań spadnie.

W wy zapraszacie do "konsultacji" jakąś Honoratę z uj wie skąd, czy typa co ma firmę handlującą kredytami. Co oni wam mogą powiedzieć więcej o skutkach rozwiązań niż "wydaje mi się, że". Tak sobie można pogadać z ludźmi na przystanku autobusowym.

Co to w ogóle np. za pomysł, żeby w charakterze eksperta zapraszać gościa z HRE, na które UOKiK nałożył 12 baniek kary za oszukiwanie inwestorów XD

Państwo z kartonu, odc. 786

#nieruchomosci #kredyt2procent #mieszkanienastart #ekonomia #gospodarka #polityka
mickpl - Z całą sympatią i szacunkiem do niektórych uczestników tego spotkania, ale t...

źródło: 4b95f1a24d5dfa6ccdffe92361a33d26c5450c7851c5f7491775d6dc42a2f242

Pobierz
  • 13