Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
Mam pytanie do ekspertów, ponieważ ostatnio przeprowadzałem remont w mieszkaniu w bloku z cegły z lat 60 ubiegłego wieku. No i jak można się domyślić ściany są mega krzywe. Najbardziej jest to widoczne przy sufitach. Posłuchałem majstra i lekko się wyrównałem bez użycia suchych tynków. No i całość jest już pomalowana, położona jest nowa instalacja, kontakty, nawet meble są już gotowe i zamontowane. I jak już całość jest zrobiona to dopiero naprawdę widać jak krzywe są ściany...

Czy gdybym chciał to ogarnąć jakoś, to musiałbym demontować wszystkie meble (potem nie wiadomo czy je złoże? Bo część również była delikatnie docinana), demontować ościeżnice w drzwiach, panele itp. Czy jest jakiś mniej inwazyjny sposób na wyrównanie ścian w powiedzmy już gotowym mieszkaniu?

#remontujzwykopem #remont #mieszkanie
  • 8
@deadpatelniak: nie ma bez inwazyjnego, albo równasz to zaprawą, karton gipsem jak ty sobie to wyobrażasz ? jak masz farbe na ścianie to trzeba skrobać żeby coś się przykleiło, tu do prostowania są ściany i sufity. Pozdrawiam
@Nethiu: Karton gips można chyba przyklejać na pomalowaną ścianę? Wystarczy zeskrobać w miejscach przyklejania placków, czy się mylę? Chodzi mi o to, czy będę musiał wszystko demontować, jak np. drzwi wraz z ościeżnicami. A potem musiałbym kupować nowe ościeżnice, bo stare będą za małe. Jak to można ugryźć, żeby jak najmniej ingerować w istniejące drzwi, meble itp.
@deadpatelniak: #!$%@? ja bym to #!$%@?ł na Atlas M system chyba naj mniej inwazyjne, jedynie to szlifowanie ale z odkurzaczem da sie przeżyć. Ościeżnice aka. futryny pewnie w 90% do wymiany chyba ze da sie coś tam pokombiniować. Daj zdjęcie jak są obrobione drzwi.
@Nethiu: Drzwi akurat jeszcze nie mam. Więc dlatego myślę o tym teraz. Jedynie co to są ułożone panele i meble (na wymiar, więc też były lekko docinane). Mieszkanie generalnie jest jeszcze puste, nie ma drzwi, łóżek, mebli takich jak kanapy itp. Zrobiona już jest kuchnia, której teoretycznie nie trzeba równać, łazienka, i wstawione szafy w pokojach. Więc Trzeba byłoby wyrównać ściany w trzech pokojach, w których aktualnie są jedynie szafy, panele