Wpis z mikrobloga

@bajerka: VW Golf jak mu dołożysz lepszy silnik i światełka kosztuje 200k
czynsze spółdzielcze wzrosły x2
Mamy najdroższą energie dla firm w Europie
Mamy coś takiego co nazywa się inflacja i jest ona bliżej Turcji jak dalej
co najciekawsze, lokomotywy również podrożały
8 lat niszczenia kraju zrobiło swoje
  • Odpowiedz
@apee: no i jak tam z pracą, szkołami, restauracjami. I czy da się bez samochodu żyć, czy do 18tki jesteś szoferem dla gówniaka?
  • Odpowiedz
@bajerka: i jeszcze ten trend "inwestycji premium", czyli gówno w papierku 50% drożej. W ludzkich pieniądzach to już Starołęka tylko została ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
pracą, szkołami, restauracjami.


@kuraku: Zaskoczę cię, w powiatowych jest praca, są szkoły i restaurację. Do podstawówki chodziłem na piechotę, do gimbazy jeździłem rowerem, do techbazy woził mnie pociąg (nie to że w mieście nie było szkół średnich po prostu wybrałem sobie dość nietypowe technikum).
  • Odpowiedz
@Kroledyp: Technikum lotnicze, rozważałem również rolnicze i leśne. W sumie najbardziej chciałem leśne, ale tam w grę wchodził tylko internat. Wiem duży rozrzut ale w tym wieku człowiek nie ma sprecyzowanej ścieżki kariery.
  • Odpowiedz
@apee: ja za 520 kupiłem w 2022 140m2 bliźniaka wykończonego 5 letniego w Gnieźnie, tylko meble se wrzuciłem
@kuraku praca zdalna/hybryda, zresztą do biura w poz jadę 45min a jak mieszkałem w pozku to wychodziło mi prawie 30min, nieraz nawet więcej jak były gorsze warunki i robiły się korki. Restauracje mam, szkoły też są, nawet wyższe ale raczej gówno kierunki, jak będę miał gówniaka to mu kupię rower elektryczny albo będzie
  • Odpowiedz
no i jak tam z pracą, szkołami, restauracjami. I czy da się bez samochodu żyć, czy do 18tki jesteś szoferem dla gówniaka?


@kuraku: w przeciętnej miejscowości gminnej w której mieszka 5k mieszkańców masz normalnie szkoły od podstawówki do liceum oraz restauracje. A my tu mówimy o mieście powiatowym gdzie mieszka z 40-50k ludzi zaskoczę cię ale w takim mieście mogą być nawet uczelnie wyższe, a przejście takiego miasta z jednego końca
  • Odpowiedz
@apee
To są właśnie bliźniaki vs bliźniaki. Cena wydaje się atrakcyjna ale:
1. To nawet nie jest powiatiwa tylko jakas wioska, podejrzewam że droga dojazdowa fatalna.
2. Szambo, brak kanalizy, czyli podstawa. Brak możliwości podłączenia gazu (najtańsza i najczystsza opcja jeśli chodzi o obsługę beż inwestowania w pompę ciepła.) Duży minus.
3. Możliwość adaptacji poddasza według własnych potrzeb. W projekcie przewidziane są trzy sypialnie, ale na tym etapie można zrobić dwie większe.
  • Odpowiedz