Wpis z mikrobloga

#!$%@?ł mnie mój aktualny samochód do tego stopnia, że planuje już nic w nim nie naprawiać i szukać czegoś innego. Między innymi akumulator siada i już nie odpala w takie mrozy po dwóch dniach stania, do tego coś w układzie kierowniczym jest nie tak, bo czasami wydaje dzwiek jakby o coś tam zahaczało.
I tak się zastanawiam jak duzym błędem bedzie kupno taniego E46? Nigdy nie miałem samochodu z tylnym napędem i pomyślałem ze póki jestem młody i glupi to może sobie jakieś bmw kupię i zobaczę jaka to frajda z jazdy.
#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #bmw #e46
  • 17
@MZ23: Może też kwestia tego, że po prostu mi sie znudził aktualny gruz. I jako że na taki samochód jaki bym docelowo chciał mnie nie stać, to szukam czegoś co da troche frajdy z jazdy.
@dzikiwonsz21: zalezy z jakim silnikiem. Z R6 to raczej >20k, a i tak nie bedziesz mial pewnosci czy sie nie zacznie sypac. Mam 2 znajomych, ktorzy dlugo szukali egzemplarza w granicach 10-15k i w koncu znalezli "prawie" bez rdzy. Obaj wsadzili juz jakoś po 10k i na pewno nie odzyskaja nawet polowy przy sprzedaży, bo to wszystko bieżące naprawy. Ruda u obu zaczęła wychodzic z powrotem pol roku po wizycie u
Nigdy nie miałem samochodu z tylnym napędem i pomyślałem ze póki jestem młody i glupi to może sobie jakieś bmw kupię i zobaczę jaka to frajda z jazdy


@dzikiwonsz21: kup sobie is200, póki śnieg leży to i frajda będzie a koszty utrzymania zerowe bo to się nie psuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Retoryk: ta, nie psuje się, mam takiego od 7 lat, rocznik '99 280k przebiegu i poza naprawami typowo eksploatacyjnymi to po trzech latach od zakupu padły dwie cewki a w zeszłym roku chłodnica się rozszrzelniła od jakiegos kamyka pewnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stosunek spalania do osiągów to faktycznie lipa ale od 3k obrotów już coś tam przyśpiesza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzikiwonsz21: możesz kupić trupa za 10k i za 30k. Nie patrz na cenę tylko dobrze sprawdź. To jest stary samochód i patrzenie na zasadzie "drogie e46 to musi być dobre" nie jest do końca rozsądne bo ludzie często wystawiają właśnie z taką logiką.

Z tym, że to jest tani samochód w utrzymaniu, tam nie ma dużo elektroniki itp itd. Jak masz na naprawy odłożone z 10k to nie będziesz żałować, że
@dzikiwonsz21: E46 jest bardzo spoko na daily, ale tylko jeśli lubisz coś w nim samemu pogrzebać. Często trafiają się w nich usterki-pierdoły, które najlepiej samemu ogarnąć, części używanych w dobrym stanie z złomu jest mnóstwo, a właśnie BMW nie toleruje zamienników.

Myślę, że między 10-20k E46 to idealny kompromis między wygodą, jakością, niezawodnością, bezpieczeństwem, mocą i kosztami + masz tył napęd + praktycznie wszystkie silniki benzynowe dobrze znoszą gaz, a diesele