Wpis z mikrobloga

Będę chciał założyć sobie monitoring mojego miejsca parkingowego w garażu w bloku. Będę mieć tam prąd 220V, ale nie mam tam żadnego WiFi. Mam tam tylko zasięg GSM. Mam też kartę SIM do Internetu w Play. Jaki modem najlepiej kupić tak, żebym mógł go połączyć łatwo i prosto przez VPN do serwera HA w domu, żebym miał dostęp do kamery IP podpiętej przez WiFi, czy może nawet kabel, jeżeli modem będzie mieć też wyjście LAN?

Macie też jakieś typy na kamerę, która dobrze integruje się z HA i ma jakieś wbudowane możliwości rozpoznawania ruchu, tryb kolorowy i czarnobiały z dodatkowym oświetleniem?

#homeassistant #vpn
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@MistrzKowalski: Podstawowa odpowiedź. Po co mi zgoda na monitoring mojej komórki lokatorskiej wydzielonej za zgodą wspólnoty z mojego rodzinnego miejsca garażowego, ogrodzonej lamelami od reszty hali garażowej?

@papieska_ONUCA a gdzie napisałem, że nie chcę nic nagrywać, tylko mieć podgląd?
  • Odpowiedz
  • 0
Tak, i smażyć naleśniki na słońcu. Chłopie, napisałem pytanie. Chcesz poświęcić swój czas i podzielić się wiedzą to rób to normalnie i napisz, "a wiesz, że to Ci zje pakiet MILJON GIGA z tego internetu po GSM?". Albo napisz, "są kamery które mogą nagrywać na karcie np. ostanie 72h na karcie i robić stream w słabej jakości przez internet, żeby nie zjadło za dużo danych, albo otwierało go na żądanie, tu masz
  • Odpowiedz
@panDocent Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale w tym przypadku modem chyba nie jest aż tak istotne, bardziej istotne jest to, jaką będziesz miał kamerę podłączona do tego modemu. Modem to tylko źródło Internetu, a ty z domu będziesz się łączył z kamerą a nie z modemem. Tak więc Podsumowując, kupujesz modem wkładasz kartę sim, kupujesz Kamerke, np. ja mam TP link, konfigurujesz konto na stronie TP Linka, i łączysz się
  • Odpowiedz
Kumpel tak ma, kamerka z kartą SD, podłączona pod router wifi z kartą SIM, podgląd ma na żywo za pomocą apki z camery, a w razie "w" nagrania są na karcie w kamerze i zawsze sobie może zgrać. Nagrywa mu w pętli, karta 64gb chyba na kilka dni, w zależności od jakości nagrania.
Router jakiś uzywany kupił do 2 stówek, ważne żeby miał lte.
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski: Modem jest istotny, bo jak napisałem, mam Home Assistant w Domu i mógłbym np. z kamery za pomocą wykrywania ruchu lub na Wifi podpiąć jakiś dodatkowy czujnik otwarcia drzwi, który w przypadku nieautoryzowanego otwarcia/ruchu drzwi wyśle mi powiadomienie na komórkę. No i ta łączność służyłaby też do tego, żeby w momencie, gdy taka sytuacja nastąpi, to np. rozpocznie się streaming przez 15 minut (który będzie jeść dane) i będę mógł
  • Odpowiedz
@panDocent

czujnik otwarcia drzwi, który w przypadku nieautoryzowanego otwarcia/ruchu drzwi wyśle mi powiadomienie na komórkę...rozpocznie się streaming przez 15 minut (który będzie jeść dane) i będę mógł to sobie zobaczyć z komórki.


Dokładnie to robią kamerki za 100zl i nie trzeba żadnej chmury. A modem do tego jest nieistotne jaki, wystarczy najtańszy GSM. No ale ty wiesz lepiej to po co się pytasz.
  • Odpowiedz
>Będę chciał założyć sobie monitoring mojego miejsca parkingowego w garażu w bloku.

@panDocent: co innego piszesz raz co innego drugim razem wqie chłopie ogarnij sie a co do monitorowania miejsca parkingowego musisz mieć zgodę inaczej będziesz miał problemy z prawem
  • Odpowiedz
@panDocent: https://allegro.pl/oferta/huawei-e5186-router-sim-3g-4g-lte-a-ultra-advanced-11773767842?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=MTE0Y2Q4MjctYjAzZC00YjA1LWIyYWItOTM1ZGU2Y2ZjOGM5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ee1916e8-9f1d-46ef-8ae8-44a5a1262627

Coś w ten deseń tylko jakiś starszy model, używałem go do monitoringu na budowie, a jak się już wprowadziłem i założyłem światłowód to dałem właśnie kumplowi, bo był mi nie potrzebny.
  • Odpowiedz
  • 0
@johny-kowalski: Poprosiłem o poradę co będzie najlepiej działać z Home Assistant, a dostaję info, że najlepiej to chmura w dodatkowej aplikacji, a tego nie chcę.

@MistrzKowalski ale ja nie przyszedłem tu pytać o porady prawne. Chciałem nakreślić sytuację, wiem, że nie będę nagrywać nikogo innego tylko część mojego miejsca garażowego za "kratą". Nie potrzebuję do tego zgody, a nawet jeżeli będę to już zakładać to i tak najpierw ustalę to dokładnie
  • Odpowiedz