Wpis z mikrobloga

Inżynier z Afryki wbił mi się wczoraj przez dach do busa. Zdarzenie miało miejsce w Calais, przed wjazdem na prom. Pies go wyłapał, potem spisywanie przez Francuzów i Anglików, fotki dachu i teraz pytanie: co dalej?

Mam się spodziewać mandatu jakiegoś czy sprawa może rozejść się po kościach?

#busiarze #transport #zycietruckera
  • 33
@Delo wyślą ci list na Twój adres, który podałeś i do firmy też. Będziecie musieli podać szczegóły o które was zapytają, między innymi gdzie spałeś, jak zabezpieczyłeś pojazd, czy miałeś plombę z kłódką i linką celna, czy miałeś prawidłowo wypełniona listę kontrolna itd. Potem zadecydują czy będzie mandat czy nie. Jak miałeś odpowiednio zabezpieczony pojazd z lista kontrolna to jest szansa, że mandatu nie będzie
via Wykop
  • 1
@Knamga: @tuttifruttis ten brudas #!$%@?ł mi nastrój na najbliższe dni, tygodnie. Mniej niż 1000 funtów, to się chyba nie ma co spodziewać, chociaż w sumie nie wiem kto go wystawi: Anglicy czy Francuzi.

Plus jest taki, że podobno wszystko szybko się wyjaśnia i za kilka dni pismo jakieś od nich powinno być już u mnie. Wolę szybko wiedzieć na czym stoję.

Cóż, trzeba będzie się odwoływać i jakoś 'zbijać' wielkość tego
via Wykop
  • 0
@Evarrrez: czyli mandat na bank, bo plomby nie było. Pytał się też czy mam jakieś 'instrukcje przeciwdziałania nielegalnym migrantom', nawet nie wiedziałem o co chodzi.
@Delo tzn. czy miałeś założona, czy masz jakieś zdjęcie itd. Jestem w takiej samej sytuacji jak ty, z tym że ja wszystko miałem zabezpieczone (linką celna, plomba, kłódka) razem z wypełniona listą kontrolną a jak dojechałem do portu to byli w środku i plomby nie było. Nawet nie wiem kiedy weszli. Możliwe, że przez te kilka minut między sprawdzeniem auta a ruszeniem ¯_(ツ)_/¯ Wiem tylko, że jak będzie mandat to #!$%@? Anglię,
via Wykop
  • 0
@Evarrrez:

Po jakim czasie dostałeś od nich pismo? I tak samo złapali Cię w Calais przed promem?

Plomby nie było, bo nigdy nie ma jak nie dostaje jej na załadunku. Wbił przez dach, więc w sumie co po plombie...Poza tym to jest plandeka, więc nie czaje co oni z tą plombą #!$%@?ą. Przecież ona przed niczym nie zabezpiecza i jej brak lub obecność o niczym nie świadczy. Wbił przez dach, to
via Wykop
  • 1
@Evarrrez: nic nie miałem wypełnione. Przepytali mnie gdzie stawałem, gdzie ładowałem, wzięli cmr, porobili fotki dokumentów, licencji itp. Pytam się policjanta czy będzie problem duży, to powiedział, że bardziej dla firmy niż dla mnie, ale to takie gadanie tylko raczej. Zrobił zdjęcie dziury w dachu, to może mnie nie oskarża o świadome przewożenie ciapatego....
@Delo Moim zdaniem sprawa przegrana i prawie na pewno będzie mandat. Właśnie ten głupi papierek i zabezpieczenia mogą uchronić, ale to też nie zawsze. Co do mandatu zarówno firma jak i kierowca dostają, ale nie znam wielkości, bo na Angielskiej stronie było to bardzo nieczytelnie rozpisane i wpływ ma na to wiele czynników. Oni wiedzą, że 99% kierowców nieświadomie przewozi czarnych, ale służby nie potrafią wziąć sprawy w swoje ręce i przerzucają
via Wykop
  • 0
@Knamga: właśnie dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego...

Jeżeli mandat będzie kosmiczny i nie będzie dało rady go 'zbić' to trzeba będzie zrobić jak kolega @Evarrrez i nie placić i nie pojawiać się już w Anglii. Tylko czy pewnego dnia jakiś komornik nie zapuka do moich drzwi...
@Delo U mnie było 4 więc kara 4x. Wiem też że są firmy specjalizujące się w takich sprawach i podobno średnio udaje się zmniejszyć kwotę mandatu kierowcy o 93% + służby w Anglii mogą ci kwotę rozłożyć bezproblemowo na raty jak im dasz znać