Wpis z mikrobloga

Ponoć Duda ma podważać wszystkie ustawy przegłosowane przez jego zdaniem bezprawny, bo niepełny sejm.

Ja wiem, że zaraz będę pisiorem (głosowałem na pana Marszałka), ale czy nie sądzicie, że podpalanie kraju dla dwóch gości, którzy zostali ułaskawieni (choć z winy prezydenta niekoniecznie poprawnie) jest trochę... Lekkomyślne?

To się nazywa kryzys konstytucyjny, sejm będzie uchwalał swoje, a prezydent nie będzie podpisywał, no i co? Kraj będzie stał w miejscu tak długo, aż Duda przestanie być prezydentem? Warto? Jest się z czego cieszyć?

#polityka
  • 18
  • Odpowiedz
Ja wiem, że zaraz będę pisiorem (głosowałem na pana Marszałka), ale czy nie sądzicie, że podpalanie kraju dla dwóch gości, którzy zostali ułaskawieni (choć z winy prezydenta niekoniecznie poprawnie) jest trochę... Lekkomyślne?


@macan: nie zostali ułaskawieni.
  • Odpowiedz
  • 0
@aarahon: zostali, tylko przedwcześnie. Wola prezydenta była jasna.

Ale #!$%@?ąc od tego, pytanie było inne: czy warto podpalać kraj, żeby postawić na swoim?
  • Odpowiedz
zostali, tylko przedwcześnie. Wola prezydenta była jasna.


@macan: tak, by przestępca nie był osądzony ale takiej władzy prezydent nie ma. Stwierdza to uchwała SN z połowy 2017 roku.
  • Odpowiedz
@macan eh nawet tak na logikę, jak to ulaskawienie ma być w mocy jak nawet wymiar kary się zmienił.

W tedy mieli nieprawomocnie 3 lata więzienia a teraz 2 lata.

To są inne kary.
  • Odpowiedz
  • 2
@aarahon: Kwaśniewski ułaskawił prawie 5 tysięcy przestępców, nie przypominam sobie, żeby z tego powodu podpalano kraj.

Ktoś musi się tu okazać mądrzejszy, nie głosowałem na władzę, która nie będzie miała władzy, bo wywoła kryzys w zarządzaniu państwa. Prezydenta nie odwołają, a rządzić trzeba, lepiej pójść na ustępstwa i przepychać ustawy, które pomogą ludziom.
  • Odpowiedz
  • 1
@szklarskaporeba: ja wcale nie zaprzeczam, że PiS to zło, owszem, zło, dlatego przyczyniłem się do ich #!$%@?, ale chciałbym, aby kraj, w którym żyję mógł być sprawnie rządzony.

Dlaczego nie posadzili ludzi bez mandatów, dlaczego nikt się nie zabrał np.za Szumowskiego i jego respiratory, dlaczego nie posadzą ludzi degradujących miliony? Wzięli sobie dwóch pionków i podpalają przez to kraj.

No i PiS przejął media w formie ustawy, a KO uchwały, widzisz
  • Odpowiedz
Kwaśniewski ułaskawił prawie 5 tysięcy przestępców, nie przypominam sobie, żeby z tego powodu podpalano kraj.


@macan: ale robił to zgodnie z prawem ;)
  • Odpowiedz
@macan: moze dlatego, ze żeby wsadzić kogoś do więzienia potrzebny jest prawomocny wyrok sądu? W Polsce obowiązuje trójpodział władzy, kwestia wsadzania ludzi do więzień zajmuje się władza sądownicza.
  • Odpowiedz
@macan: nie ma się z czego cieszyć w ogóle. Zwłaszcza z rozłamu w Sądzie Najwyższym, czego dowodem dzisiejszy wyrok w Izbie Pracy, której szef najwyraźniej nie uznaje ani wyroku innej izby, ani zwierzchności przewodniczącej SN.

Czego się możemy spodziewać po odmowie zarejestrowania nowych władz TVP S.A? Zapewne skierowania sprawy do bardziej spolegliwego sądu, który w końcu przyklepie zmianę władz. BTW, złożył już ktoś doniesienie na Sienkiewicza za przekroczenie uprawnień? Byłby śmiesznie,
  • Odpowiedz
@macan: na pewno warto jeszcze bardziej zmieniac interpretowanie prawa XD beka na pewno z tego ze to otumanione spoleczenstwo i tak nic z tego nie rozumie a jednak moze wypadalo by wyjsc jakos z tego impasu

no to niby co? zamach na prezydenta jak za smolenska XD no bo wtedy po prostu zabili kaczynskiego a na jego miejsce wskoczyl komorowski no to? na miejsce dudy holownia? XD dude usunal jakims wypadkiem
  • Odpowiedz
  • 1
@krystal_Tri_tapik: osiąga i dziwi mnie aprobata społeczeństwa dla tego burdelu. To się skończy źle, za kilka miesięcy jak działanie za pomocą siły i naginania prawa nie będzie w modzie, to znów wykopki zaczną kwiczeć
  • Odpowiedz
@macan: kwik wykopków nie będzie miał już znaczenia. To był one-way ticket, szkoda już się stała. Władza to iluzja, władzę ma ten, kogo ludzie uważają za władcę, nieważne czy chodzi o sąd, prezydenta czy parlament. Jesteśmy jak nigdy podzieleni w ocenie racji i bliscy zaprzeczeniu, że druga, legalnie wybrana/powołana strona ma prawo wyrokować czy rządzić. My, w sensie społeczeństwo. A stąd już krok do zupełnej anarchii.
  • Odpowiedz