Wpis z mikrobloga

Pozwolę sobie odpowiedzieć tutaj @POPCORN-KERNAL. Najprawdopodobniej ma mnie na swojej czarnej liście, więc nie mogę odpowiedzieć jak człowiek w głównym wątku.

Petros Psyllos ma te wszystkie osiągnięcia ma raczej w pieprzeniu od rzeczy (i pewnie wyciąganiu kasy od inwestorów), a nie konkretach. To co mówi, można wygooglować w 5 minut. Nie zagłębia się w żadne szczegóły techniczne. A fakt, że jest wykładowcą na losowej szkole magii i czarów na pewno nie pomaga.

Takich ekspertów jak on jest mnóstwo. Nie tylko od AI czy innej ML. Ogólnie, dzisiejsza rzeczywistość to festiwal pieprzenia od rzeczy, spłycania tematów i przekręcania. Mało kto sięga do źródeł, czyta artykuły naukowe albo pokazuje że nie wszystko jest czarno-białe.

#nauka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #sztucznainteligencja #komputery #technologia #chatgpt #programowanie #programista15k #pracait
  • 9
@Pan_Slon: To jest bardziej złożony temat - na początku masz dziennikarza (czasem jest to bardzo optymistyczne określenie), który nie ma żadnego pojęcia o temacie. Naprawdę żadnego. Nie jest w stanie więc ocenić, czy ekspert faktycznie jest ekspertem, czy jest po prostu jest popularny. Zakładam tutaj dobrą wolę, ponieważ niektórym zależy wyłącznie na klikach, kajkach, szerach i cholera wie czym (czyli na kasie). A że sprzedają się rzeczy najprostsze, tematy są celowo
@groman43: Dzisiaj trafiłem na tego jegomościa i próbuję dowiedzieć się kto to tak naprawdę jest. Ma całą masę nagród i wyróżnień w dziwnych rankingach, ale nie potrafię znaleźć jednego konkretnego osiągnięcia oprócz Imagine Cup.

Żadnych publikacji, patentów, startupów, wynalazków.