Wpis z mikrobloga

#ukraina #rosja #wojna

Duma Państwowa wyjaśniła, dlaczego w Rosji nie ma rotacji osób zmobilizowanych

Nie ma potrzeby wypuszczania do domu uczestników operacji specjalnej, którzy zostali zmobilizowani w 2022 roku. Walczą od roku i stali się profesjonalistami. Poinformował o tym w rozmowie z Fontanką szef Komitetu Obrony Dumy Państwowej Andriej Kartapołow .


https://www.business-gazeta.ru/amp/619303

Tacy powracający żołnierze którzy widzieli bezsens wojny, na czym polega wyzwalanie i zakłamanie propagandy mogą się zacząć organizować politycznie, czy o to chodzi? a kto tam ruskich wie
  • 10
@dracar: Z tego co czytałem na twiterze mobilizacja którą przeprowadza Ukraina ma między innymi pozwolić na jakieś rotacje na froncie. Nie wiem natomiast w jakim procencie takie rotacje był wcześniej.
@wtf2009 @dracar akurat rotacja po stronie ua jest prowadzona. Mamy "małą rotację" czyli nie spędza się długiego okresu czasu na pierwszej linii ale za to prowadzona jest wymiana czyli żołnierz spędza kilka dni na froncie, potem jest odsyłany na kilka dni na "bezpieczną" odległość od frontu. Tam może się normalnie wyspać czy umyć albo skontaktować się z rodziną jeśli wcześniej nie mógł. Dodatkowo co jakiś czas, po iluś takich cyklach (co kilka
@panzerfucker: Myślę, że przyczyna może być bardziej prozaiczna, po prostu rosja nie ma już dziś tak nieprzebranych zasobów siły żywej jak za stalina. A ogłoszenie powszechnej mobilizacji = kolejnych kilkaset obywateli poza granicami matuszki.
Myślę, że przyczyna może być bardziej prozaiczna, po prostu rosja nie ma już dziś tak nieprzebranych zasobów siły żywej jak za stalina. A ogłoszenie powszechnej mobilizacji = kolejnych kilkaset obywateli poza granicami matuszki.


@zgubilem-konto: Oczywiście że nie ma, tam w gospodarce brakuje kilku milionów ludzi do pracy. Mają fatalną demografię, a druga sprawa to że nie mają na tyle sprzętu wojskowego, infrastruktury, logistyki ani odpowiednio rozwiniętej kadry dowódczej żeby zmobilizować kilkumilionową