Wpis z mikrobloga

#bekazpisu #pis #sejm
Przyjmijmy,że mają rację i prawo łaski dziala. To mimo wszystko są skazani za przestępstwo a i tak byli poslami. To w takim razie przykładowo Duda ułaskawił by pedofila to on może sobie pracować w przedszkolu?
  • 7
  • Odpowiedz
To w takim razie przykładowo Duda ułaskawił by pedofila to on może sobie pracować w przedszkolu?


@Nynek: Musialbys poczytac przepisy.

To ze dlugopis ich ulaskawi nie pozwli im wrocic do sejmu. Nawet jak zarze wyrok to w tej kadencji juz nie wroca. Bo ih mandat wygasl i nie moga byc ponownie wybrani. Jak zatrze to w natepnych wyborach beda mogli byc.

NIe wiem co prepisy mowia o pedfilach. Czy moga pracowac
  • Odpowiedz
@Nynek ekspertem nie jestem, ale Duda ułaskawił ich w momencie kiedy nie byli jeszcze skazani. Teraz po skazaniu, gdyby ułaskawił ich jeszcze raz, to pokazałby wszystkim że wtedy zrobił to świadomie i niepotrzebnie i że działał na polecenie, no i w zasadzie byłby w oczach wszystkich skreślony.
I tak, w zasadzie może ułaskawić pedofila, tylko takie rzeczy się raczej nie zdarzają
  • Odpowiedz
@Nynek: Tu problem jest szerszy, bo oskarżony przed zapadnięciem prawomocnego wyroku w świetle prawa jest niewinny. Więc prezydent ułaskawił niewinnych ludzi. Czy gdyby popełniali podobne czyny pomiędzy pierwszym a prawomocnym wyrokiem to „ułaskawienie” nadal byłoby w mocy? Można kogoś tak ułaskawić „na zaś”? Wąsik i Kamiński mogli być posłani, bo nie mieli prawomocnego wyroku. Oskarżony o pedofilię potraktowany tak samo hipotetycznie przez prezydenta (w taki sposób jak sobie pisiory wymyślili) w
  • Odpowiedz
To w takim razie przykładowo Duda ułaskawił by pedofila to on może sobie pracować w przedszkolu?


W mojej ocenie tak. Co jest paranoją, ale no co ci poradzę. Co prawda teoretycznie jeśli ktoś zechce go zatrudnić. I oczywiście musi też przejść pewną procedurę, która może mu to uniemożliwić, ale jest taka szansa.
  • Odpowiedz