Wpis z mikrobloga

Mirki, jest jakiś sposób, żeby sprawdzić czy pomiar mocy podaje dobre wartości? Nabyłem niedawno rower wyposażony w pomiar mocy i różnica między pomiarem w rowerze, a trenażer to prawie 15%. No i teraz pytanie, który mnie okłamuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Oczywiście mam podejrzenia, że ten nowy, bo wartości są wyższe, a zderzając je z rzeczywistością i z tym co kręcą znajomi wydają się mało prawdopodobne.

Widziałem, że jest kalkulator/algorytm, którym da się to oszacować na zewnątrz, natomiast patrząc za okno to nie bardzo jest jak to teraz zrobić.

#szosa #kolarstwo #rower
  • 11
  • Odpowiedz
@majeranek: jaki trenażer?
Mam budżetowy Tacx Smart Flow na rolkę i przez pierwsze 15 minut wskazania rozjeżdżają się z moim Inpeakiem o dobre 20% (trenażer zaniża). Jak już się sprzęt rozgrzeje to wskazania są w miarę zbieżne.
Dodatkowo zauważyłem że na lekkich przełożeniach, trenażer jest lepiej wysterowany (przynajmniej W trybie ERG)
  • Odpowiedz
  • 0
@AlteredState: @jagodowy_krol
Trenażer to Direto XR.
Tylko miałem wcześniej pomiar mocy Inpeaka, też się rozjeżdżał z trenażerem. Pisałem do Elita i kazali mi zrobić jakiś protokół gdzie trzeba było ileś sekund jechać z jakąś predkością, potem inną, itd. Potem wysłali plik do wgrania do trenażera i zrobiło się ok. Natomiast Inpeak pokazywał od startu wartości bardzo prawdopodobne. Mówię to bazując na wartościach generowanych przez grupę i to jak w niej jeżdżę.
  • Odpowiedz
@majeranek: Skalibruj jedno jak i drugie porządnie, zwłaszcza Direto i sprawdź jeszcze raz. Na Wahoo Kickr różnice to 3-5w między nim a Favero Assioma
  • Odpowiedz
@majeranek: Chyba musisz się z tym pogodzić. U mnie przekłamuje oczywiście trenażer - zaniża moc. Jest to o tyle denerwujące, że ustawiam trening interwałowy na np. 250W, a w rzeczywistości (z uwagi na tryb ERG) "muszę" kręcić ok. 30 więcej. Ale jak to rozgryziesz to będziesz ustawiał odpowiednie wartości ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@Poemat: Kalibrowałem, próbowałem przez licznik, przez dedykowaną apkę, po jeździe itd. Jeszcze pewnie spróbuję kilka razy różnymi wersjami apki, ale nie wygląda na to, żeby coś się zmieniało szczególnie.

No to 3-5W to tyle co nic. U mnie różnica jest rzędu 265W vs 300W.
  • Odpowiedz
  • 0
@schneiper: Nie no to jest potem nie do opanowania. Jak przez cały czas jeździ na wartościach X, to potem przestawienie się latem na kompletnie inne robi bałagan w głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majeranek: Bardziej chodzi mi o to, że ustawiasz trenażerowi niższe (wyższe) wartości w treningu, żeby "zrównać" je z prawidłowym miernikiem.
U mnie różnica jest podobna, więc wiem o czym piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz