Wpis z mikrobloga

Aktualnie posiadam zestaw pamięci HX424C15FB2K2/16

Czy jeżeli zakupię osobno po jednej kości HX424C15FB2/8 i HX424C15FB3/8, to czy zadziałają one prawidłowo w układzie quad channel?
Procesor oraz płyta oczywiście to wspiera (X99)

Z powyższych dokumentów lekkie różnice są chyba tylko w kolumnie "FEATURES" oraz w wyglądzie samego radiatora, ale czy aby na pewno tylko w tym (#elektronika)??

Wiadomo, wolałbym trzymać się takich samych jakie mam obecnie, no ale niestety nigdzie ich już nie ma do kupienia ;/
A może po prostu lepiej będzie zakupić dwie takie same kości HX424C15FB2/8? (trochę drożej), a może jest to bez jakieś większej różnicy i mogę je mieszać (bo mają te same prędkości i te same opóźnienia)?

Planuję zrobić serwer z tego PC i zależy mi żeby wszystko było ze sobą jak najbardziej kompatybilne ( ͡º ͜ʖ͡º)

#komputery #pcmasterrace #hardware
  • 6
  • Odpowiedz
Procesor oraz płyta oczywiście to wspiera (X99)


@Faxy: jeśli wspiera to na papierze wygląda jakby miało zadziałać, praktyka jednak mówi ze każda kość z innej parafii może sprawić ze nie zadziała ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Faxy: te zmiany oznaczeń modelu często miały swoje praprzyczyny w zmianie specyfikacji (np. inne kości).
A tam timingi sec i tertiary mogły powodować różne problemy.
No ale rzadko to się zdarzało. Z reguły działało bez zarzutu.

A 4 kanały mogą też nie działać z innych powodów.

Przy czym żal w 2023 roku płacić za tak wolne pamięci. Lepiej takie tam 3200 kupić.
  • Odpowiedz
@Faxy: jakoś to powinno w teorii działać, ale nawet na 4 identycznych kościach są jaja z prędkościami i trzeba ustawiać niżej, bo system lubi nie wstawać.
  • Odpowiedz