Wpis z mikrobloga

Cześć

Dziś zabieram Was do Belgii i jej stolicy Brukseli. Choć czasem można być się zastanowić czy Bruksela nie jest bardziej stolicą Europy?
Czy warto wybrać się na zwiedzanie Parlamentu Europejskiego? Ile to kosztuje? Co można zobaczyć? Co jeszcze warto odwiedzić w Brukseli?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w najnowszym znalezisku:

Zapraszam: https://wykop.pl/link/7327221/bruksela-stolica-belgii-czy-europy

Chętnych zapraszam do obserwowania naszego hashtagu #podrozeplaces2visit jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #citybreak #miasto #ciekawostki #travel #citybreak #cozobaczyc #belgia #bruksela #parlamenteuropejski
places2visit - Cześć 

Dziś zabieram Was do Belgii i jej stolicy Brukseli. Choć czase...

źródło: bruksela-1024x766

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
  • 6
@places2visit: mieszkalem w Brukseli 2 lata (woluwe, saint-gilles) i wg mnie miasto ciekawe aczkolwiek bardzo brudne. Stary rynek i uliczki wokol okupowane przez ciapatych. Jest co robic jednak wieczorem nie jest tak bezpiecznie( wracajac z pracy o 22 raz muzina podszedl do mojego auta chyba nacpany i nawalal w szybe, innym razem stojac na swiatlach jakis mexico w aucie obok udawał, że podcina gardlo razem z wzrokiem psychola:) plus ze na
  • Odpowiedz
@places2visit: byłem dwa razy, ostatni raz w tym roku w sierpniu a poprzednio w 2013, za każdym razem tak samo Bruksela mi się podobała, zrobiłem na piechotę 20 km i pozwiedzałem naprawdę dużo a najlepsze jest to, że w 2013 roku odłączyłem się celowo i za pozwoleniem od Mojej wycieczki i zwiedzałem miasto sam na własną rękę z aparatem lustrzanką na szyi, nic mi się nie stało a chodziłem po serio
  • Odpowiedz
@places2visit Gdy pierwszy raz wszedłem do brukselskiego metra, wsiadł też jakiś murzyn, wsadził sobie rękę w gacie, a w wolnej ręce miał papierowy kubek i krążył po wagonie żebrząc. Ciekawe czy ktoś mu bilet sprawdził ( ͡° ͜ʖ ͡°). Syf straszny, midi śmierdzi szczynami, jedynie część „europejska” spoko. O wiele bardziej polecam Brugię
  • Odpowiedz
Z czym kojarzę Brukselę? Smród, smród, smród i jeszcze raz smród. Na stacjach metra buty lepiące się do podłogi pokrytej moczem, śladem komiksowych murali też nie dałem rady przejść bo wszystko zaszczane i wtedy zrozumiałem dlaczego symbolem Brukseli jest sikający chłopiec - swoją drogą mocno przereklamowany.
  • Odpowiedz
@places2visit: syf, smród, a do tego dzicz.
Nocowałem w hotelu 4km od geometrycznego środka starego miasta - chłop na recepcji pytał, czy na pewno zaparkowałem przy głównej ulicy, bo gdzie indziej dużo częściej znikają rzeczy z samochodów, a wieczorem jest zwyczajnie niebezpiecznie. Nie polecam, 1/10.
  • Odpowiedz