Wpis z mikrobloga

Czy w jakimkolwiek odcinku ciała człowieka może umieścić się nowotwór? Nie wiem, paznokieć, nerw 8 za 10, wątroba albo kość? Trzeba by robić rezonansy całego ciała albo kawałek po kawałku wszystkiego, żeby mieć w miarę potwierdzenie że nic się nie dzieje? Bo krótko mówiąc, nowotwór może wywalić tak samo ludziom zdrowo prowadzącym się, jak i zaniedbującym swoje zdrowie?
#nowotwory #zdrowie #onkologia
  • 4
@interpenetrate: Paznokieć sam w sobie jest martwy, ale ktoś tu kiedyś wrzucał zdjęcie paznokcia swojego bombelka z czerniakiem pod spodem. Nawet by mi na myśl nie przyszło że to może być czerniak, propsy dla rodzica który nie pomyślał że to po prostu krwiak i szybko zareagował.
@Wjolka: tzn. są 3 pytanie tak jak mam być szczegółowy :D xD
Znaczy, nowotwór może być nawet nie wiem, nerwu oka? Czemu tak, to jak on powstaje że wszędzie dziad może anomalie w organizmie wprowadzić?
Które te rezonansy trzeba robić żeby mniej więcej trzymać rękę na pulsie? Czy cokolwiek daje kontrolę trzymania ręki na pulsie, tak żeby mieć w miarę pewność że jest ok, i co ile powtarzać? Zazwyczaj reklamowane są