Wpis z mikrobloga

Myślę nad zakupem "mieszkania" w takiej kamienicy pod Warszawą - za 200 000. Tyle że to dopiero wizualizacja. Obiecują gruntowny remont - wymianę okien, malowanie elewacji (pewnie bez ocieplenia, bo to raczej zabytek). Czy da się w umowie zabezpieczyć realizację tego remontu? Np dodatkowa cywilno prawna, że jak nie zrobią to jakieś odszkodowanie zapłacą.

Nie mam co z kasą zrobić, a to najprostsza inwestycja.

I drugie pytanie:
Czy miasteczka najbliższe Warszawie cieszą się zainteresowaniem najemców? Dużo taniej, ale troche czasu trzeba na dojazdy poswięcić. Tyle że pewnie dobrze skomunikowane wszystko.



Na co można się naciąć kupując taką ruine?

#nieruchomosci #inwestycje #warszawa #wolomin #zielonka #piaseczno
GMN1 - Myślę nad zakupem "mieszkania" w takiej kamienicy pod Warszawą - za 200 000.  ...

źródło: kamienica

Pobierz
  • 13
via Wykop
  • 0
@Tiab: A, że nie zgodzą się na zapewnienie o remoncie?

Myślałem, że kamienice pójda na odszkodowania dla żymian.

To tylko 20 m2. Do kompletnego remontu. No i nie jestem pewien, czy tam kanalizacja podłączona...
Poszukaj w google cache albo timeback machinę ile ogłoszenie wisi. Jak dłużej jak rok to nie inwestor tylko fliper pospolity chce pieniędzmi inwestorów wyremontować, ryzyko takie że jak nie sprzeda wszystkiego to pewnie tego remontu nie zrobi
via Wykop
  • 0
@SEGATASANSHIRO: Zydowskimi, czy w księdze wieczystej? Nie wiem, jutro planuję obejrzeć.

@ar2r0 Dziś chyba żadne ogłoszenie tyle nie wisi. Jak wpadł mi pomysł kupna mieszkania znalazłem za 143000 kawalerkę 26 m2 w podobnej kamienicy w Zielonej Górze - z piwnica 20m2. CHciałem kupić od razu, ale se myślę - to pierwsze mieszkanie, jakie znalazłem, poczekam, pooglądam inne. Po 4 dniach i wertowaniu otodom zdecydowałem się, że 143 000 to zajebista cena.
@GMN1: Jak sie zdecydujesz to możesz dać znać (+ imo warto dać umowe do sprawdzenia jakiemuś prawnikowi/radcy). Sam kupuje w Pruszkowie i widziałem to ogłoszenie w listopadzie, ale pod bk2 to wleciało z pierwotnego
@GMN1 Ceny niestety nie pamiętam. W Pruszkowie jest tak że w 2023/2024 4 developerów ma do oddania duże (jak na Pruszków) inwestycje jwc, struś, aura Vita i jeszcze jakiś na stalowej. Głównie pytałem o takie 50-60m. Ceny do 10k za metr po negocjacjach dało się coś znaleźć teraz może być trochę więcej. Co do małych mieszkań to sensowna oferta była tylko w aura vita 34m 10600 za metr - ale to się
@GMN1 Wybierz jakieś miejsce i obserwuj nowe ogłoszenia. Z tego co widzę to większość mieszkań stoi po kilka miesięcy, a jak się pojawi jakaś rozsądną cena to znika po dwóch tygodniach
+ zrób sobie wycenę na sonarhome - jest darmowa podajesz adres i metraż i stan, ale masz wtedy dosyć dobre odniesienie + listuja podobne ogłoszenia z przeszłości i te które wiążą jeszcze