Wpis z mikrobloga

Czy obecnie da się zarabiać na #druk3d ? Zastanawiam się nad kupnem pierwszej #drukarki3d i myślę czy taka drukarka mogłaby się zwrócić przy realizowaniu drobnych zleceń. Wydaje mi się że konkurencja jest spora że względu na powszechność drukarek 3d. Ile można miesięcznie zarobić po odliczeniu vatu i podatku?
  • 7
  • Odpowiedz
@Potezny_Odyniec: Jak dla mnie pytanie z dupy trochę. Trochę jakbyś zapytał ile da się zarobić miesięcznie kupując lutownicę wykonując drobne zlecenia bo chcesz żeby ci się zwróciła xD

Nie wiem ile, ale dolicz sobie, że druk to niekoniecznie hop siup, wiele druków ci się #!$%@? szczególnie na starcie i jak oszczędzisz na drukurace oraz, że będziesz czasami musiał coś poprawiać po klientach
  • Odpowiedz
@Potezny_Odyniec: z drukiem jest jeden poważny problem a mianowicie to, że ludzie często nie lubią faktury druku 3d. O ile dla majsterkowiczów to #!$%@? (w sporo z nich ma własne drukarki) tak dla ludzi jest to po prostu nieestetyczne. Trzeba trafić w specyficzny obszar i albo zarabaić na dzieciakach albo robić elementy, których kupić się nie da. Kijowa jakośc druku z automatu dyskwalifikuje osiągniecie przyzwoitej sprzedaży. Wydrukuj 5 rzeczy, wystaw i
  • Odpowiedz
bez umiejętności projektowania:
a) nie zarobisz, bo większość praw autorskich nie pozwala na to
b) nie zarobisz, bo zawsze i tak ktoś na lewo to sprzedaje za cenę filamentu, zeby pokazać mamie ze "zobacz mam z tego kase", a mama nie podliczy ze wiecej kosztowała drukarka i te filamenty hehe
c) zarobisz jako usługa gdy ktoś sobie znajdzie coś na necie i powie "wydrukuj mi to" - z tym że taki uchwyt
  • Odpowiedz