Wpis z mikrobloga

Wczoraj obaliłem kilka mitów na temat rzekomej potęgi rosji. Dziś jedziemy z kolejnymi ciekawostkami.

Płaca minimalna - 240$ - gorzej od Gabonu, Seszeli. Jedynie 4x mniej niż w Polsce

Płaca średnia - 560$ - gorzej od Armenii, Kazachstanu, Rumunii, Albanii albo Iraku

Ruska waluta obok argentyńskiej i tureckiej - najsłabsza na świecie

Ruski % zakażeń HIV jest równy Sierra Leone, a wyższy od Czadu, Mali, Etiopii czy Burkiny Faso

Muzłumanie w rosji - 1990 9%, 2010 12%, 2030 szacowane 15% (dla kontrastu Francja odpowiednio 1%, 7,5%, 11%)

Rosja jest liderem wśród krajów z największą ilością zaburzeń alkoholowych wśród mężczyzn (17% alkoholików).

Rosja - 3 miejsce w zużyciu opiatów (za Afganistanem i Iranem).

Tym niemniej najbardziej szokująca jest dla mnie dalej długość życia mężczyzn w tym państewku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wojna #rosja #ukraina
  • 100
a według konfederosjanów to Rosja jest ostoją Europy i jedyną blokadą przeciw muzułmanom xD


@mk321: z drugiej strony to czemu nie ma w Moskwie takich imprez na sylwestra jak np. W Paryżu gdzie spalono kilkaset samochodów?
to co to jest ta siła waluty i jak się to mierzy?


@KEjAf: Siła waluty to chociażby to, że bierzesz sobie papierek z panem Lincolnem i wymieniasz sobie na lokalną walutę w dowolnej części świata. Czasami możesz nim zapłacić bezpośrednio. Do tego stabilność kursu oraz prawdziwe wskaźniki ekonomiczne. Jeżeli chodzi o dolara to jeszcze dolicz jeszcze 11 lotniskowców i najpotężniejszą armię świata, która gwarantuje, że zielony papierek będzie poważany i używany
@Grzesiok: niestety ale te fakty nie sprawiają że Rosja nie jest zagrożeniem militarnym, a jest wręcz odwrotnie.

Co taki Sashka z #!$%@? ma ze swojego życia gdzie ma w perspektywie zapieprzac całe życie że grosze na jakiejś prowincji a jedyne co od życia dostanie to kartoszka i pół litra? To są ludzie głupi, biedni i bez perspektyw, a takimi najłatwiej manipulować.
Śmierć takich na wojnie nie uszczupli w znacznym stopniu "rezerw"
@Tasartico7: jakiś czas temu gdzieś przeczytałem fajne zdanie na ten temat.
Rosja nigdy nie jest ani tak słaba ani tak silna na jaką się wydaje. Przed inwazją promowali się na drugą armię na świecie po USA, okazało się to wierutną bzdurą, bo nie poradzili sobie z najbiedniejszym krajem w Europie. Jednocześnie to jest twardy i zahartowany naród i nie rozpadnie się tak jak wieszczą to niektórzy.
W czasie IIwojny też męczyli
@BreathDeath: ja rozumiem o czym piszesz. Ale OP pisał o jakichś mierzalnych wskaźnikach, to że w Tunezji nie wymieniają rubli a wymieniają dolary nie jest takim wskaźnikiem - i swoją drogą myślę że to jest nieprawdą, rosyjskich turystów jest wszędzie dużo a rubla wymienić łatwo, na pewno znacznie łatwiej niż argentyńskie peso do którego OP go porównywał - jestem przekonany że w tamtym porównaniu chodziło o cenę jednostki.
na pewno znacznie łatwiej niż argentyńskie peso do którego OP go porównywał


@KEjAf: Sam posługujesz się niemierzalnymi danymi, a innym piszesz, że to źle. ;) W Tajlandii pewnie łatwiej wymienisz ruble, ale już w Brazylii to nie byłbym pewien. ;)
@BreathDeath: mistrzu, ja nie mam nic przeciwko pisaniu o luźnych obserwacjach i opiniach (pod warunkiem świadomości że są to luźne obserwacje i opinie), zwracam za to uwagę na to że wpis OPa był w duchu podawania konkretnych wartości statystycznych, a obserwacja że 'na wakacje to lepiej wziąć dolara niż rubla', o ile tak w ogóle słuszna, nie jest konkretną liczbą, więc najpewniej nie o to chodziło, tylko o wartość jednostki waluty
@nigihayami32: Budzisz i Bartosiak #!$%@?ą głupoty i wcale nie mówili rok temu jak wszyscy podnieceni myśleli, że Ukraincy zaraz na Kremlu będą, że amerykanie będą kontrolować eskalację i trzymać Ukraińców krótko. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A Ruscy debile i nie umieją w kalkulacje i na pałę zaatakowali Ukrainę, a mogli wykop poczytać, że szans po otrzymaniu 20 leopardów nie mają.
@Grzesiok 1. Produkcja zbrojeniowa też wpływa na
@mk321: No spoko, ale głąbie nie chodzi o to ile ich jest tylko jak się zachowują i czy mają cokolwiek do gadania w danym kraju. Pokaz mi jak Ci muzułmanie w Moskwie czy Petersburgu palą auta na ulicach i rabunki robią.