Wpis z mikrobloga

Mam w mieszkaniu już trochę starszą wannę, ale staram się ją doprowadzić do wizualnego porządku. Jest w niej takie brzydkie już, pożółkłe sitko od syfonu (czy jak to się nazywa?) i do tego czarny gumowy korek do zatykania wanny. Czy mogę ten element jakoś sama wymienić na jakiś nowy, ładniejszy (plus korek klik-klak na przykład)? Czy to jakaś większa operacja z ingerowaniem w cały syfon?

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #remontujzwykopem #remont #hydraulika
mklaudia - Mam w mieszkaniu już trochę starszą wannę, ale staram się ją doprowadzić d...

źródło: 1000028078

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 1
@gizmodo @pieczony_szczur_z_ogniska używałam mleczka Cif z wybielaczem i jestem ogólnie pozytywnie zaskoczona, bo usunął wiele przebarwień. Rysy już były, mnie się właśnie udało trochę ich usunąć czy wizualnie "wybielić" właśnie. W sumie tych rys ze zdjęcia nie zauważyłam wcześniej, to spróbuję je też obrobić następnym razem. Wanna ma nie wiem ile lat, ale myślę że kilkanaście na pewno
  • Odpowiedz
@mklaudia: O tym samym mówimy <foto>? Też je bardzo lubię ale warto z tym uważać. To mleczko samo w sobie ma "element ścierny", coś ala pasta do zębów i bdb sobie radzi nawet ze zwykłą szmatką. Gąbka zwykła do naczyń też może być ale jeśli jest nowa lub niewiele używana, trzeba bardzo uważać z tą ostrą stroną - jest mocno agresywna na początku (zanim się wyrobi). Znam osobę która smyrała tym
gizmodo - @mklaudia: O tym samym mówimy <foto>? Też je bardzo lubię ale warto z tym u...

źródło: 20240106_010337

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@gizmodo: ja mam tego: <zdjęcie>. Nic nie jest napisane o mikrogranulkach, a w opisach np na Allegro jest wprost wymienione, że nie rysuje powierzchni :) Ale to prawda, poprzedni użytkownicy to chyba druciakiem tę wannę traktowali. Na szczęście wygląda już całkiem dobrze (przynajmniej na pierwszy rzut oka :P), teraz w sumie mnie tylko ten pożółkły plastik od sitka syfonu odstrasza. Nie chciał się za bardzo wybielić tym cifem, ale w sumie
mklaudia - @gizmodo: ja mam tego: <zdjęcie>. Nic nie jest napisane o mikrogranulkach,...

źródło: 1000028087

Pobierz
  • Odpowiedz
@mklaudia: Zaopatrz się w rozjaśniacz do włosów w postaci kremu/żelu, stężenie największe jakie się da kupić (zapewne 12%) To jest nadtlenek wodoru, to samo co w wodzie utlenionej tylko "większa moc". Posmaruj tym ten element, nie wyjeżdżaj poza jego obrys, śrubę omiń (mały pędzelek będzie bardzo pomocny). Wcześniej ten plastik wytrzyj do sucha.

Metoda o której wspominam jest znana jako "retrobright" czyli wybielanie pożółkłych plastików. Głównie obudów starszych komputerów które pierwotnie
  • Odpowiedz
  • 0
@gizmodo: dzięki za pomysł, spróbuję :) jako że regularnie farbuję włosy w domowych warunkach, to akurat mam na stanie wodę utlenioną 9%, to może najpierw spróbuję z nią zamiast kupować 12%
  • Odpowiedz
@mklaudia: Dokładnie. Zobacz jaki będzie rezultat, jeśli zachęcający to można kombinować w większym stężeniem.
Napisz proszę z ciekawości co z tego wyszło.
  • Odpowiedz
  • 0
@Redbulltabak: nie wiem czy to normalne, że aż tak bardzo przeżywasz swoje posty, że potem chodzisz po profilach komentujących i na siłę postujesz komentarze, ale w tym przypadku to ewidentnie pożółkłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz