Wpis z mikrobloga

Co do Kamińskiego i Wąsika: rozumiem poparcie dla nich, jeśli jesteś emerytem z demencją, politykiem PiS albo obcym agentem. Ale pozostali?

- zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień, a dokładnie próby wręczania łapówek i fałszowanie dokumentów;
- prezydent próbował ich ułaskawić, bo są kumplami z jego partii;
- zrobił to niezgodnie z przepisami, na które się w innych sprawach powołuje (wymóg prawomocnego skazania);
- w końcu zostali prawomocnie skazani. Są przestępcami, nikt nie podważa ich winy, czy faktów, które oceniał sąd. Powinni iść do więzienia i stracić mandaty poselskie;
- przestępcy nic sobie z tego nie robią, kpią z sądu i prawa, pokazują w sejmie gest Kozakiewicza;
- w międzyczasie PiS tak rozmontował praworządność w Polsce, że obok siebie istnieją niezależne systemy sądownictwa i sędziowie nominowani;
- sędziowie nominowani przez PiS otwarcie ignorują prawo i zasady i orzekają zgodnie z oczekiwaniami partii. Próbują tym samym blokować wykonanie prawomocnego wyroku.

Znaleźliśmy się w momencie, w którym Kaczyński stworzył armię posłusznych mu sędziów, którzy nie zawahają się łamać prawa, aby sądzić zgodnie z wolą wodza. W tym także bronić skazanych przestępców.

W głowie mi się nie mieści, aby nieupośledzony intelektualnie Polak mający choć odrobinę przyzwoitości lub troski ojczyznę ma nadzieję na to, że ujdzie im to na sucho.

#bekazpisu #polityka #sejm
NapalInTheMorning - Co do Kamińskiego i Wąsika: rozumiem poparcie dla nich, jeśli jes...

źródło: IMG_4848

Pobierz
  • 4
@NapalInTheMorning:

Ale pozostali?

pozostali sie boją że jak wsadzą jednego to ruszy efekt domina.Strach jak u zwierząt więc nie myślą racjonalnie

W głowie mi się nie mieści, aby nieupośledzony intelektualnie Polak mający choć odrobinę przyzwoitości lub troski ojczyznę ma nadzieję na to, że ujdzie im to na sucho.


mi to przypomina konfederacje targowicką gdzie konfederaci non stop najeżdżali na prusy, francje ale o rosji to cichutko bo o nich wspominać to