Wpis z mikrobloga

@Pablitodonpedro: Kolega koloruk swego czasu.

Co do kazirodztwa to czytasz w ogóle co linkujesz czy tyko wklejasz pierwszego linka jaki ci google wypluję?

Z twojego artykułu:

Jeżeli jednak osoby niepełnoletnie czy osoby dorosłe są rodzeństwem, żyjącym we wspólnocie rodzinnej, zdaniem Rady Etyki ponad ich prawo do samostanowienia w kwestiach seksualnych należy przedkładać ochronę rodziny. W takich przypadkach kazirodztwo ma być w dalszym ciągu czynem karalnym. Rada Etyki postuluje także, by za
@Towarzysz_Moskvin: Jak bardzo jesteś tego pewien?

Ja nie twierdzę, że Niemiecka Rada Etyki, ja i koroluk mamy takie same zdanie na temat kazirodztwa, jedynie, że istnieją poważne argumenty za liberalizacją tego prawa w Polsce, które jest wyjątkowo restrykcyjne na tle Europy.

Zadałem zatem pytanie jakie masz argumenty filozoficzne za penalizacją? Ja na przykład nie widzę dobrych powodów, by stosunek dwójki dorosłych osób, które nie pozostawały w bezpośrednim stosunku zależności, miał być
@Pablitodonpedro: Czyli jednak nie czytasz tego co wklejasz ()
Otóż rada etyki w Niemczech zaleciła złagodzenie prawa (dekryminalizacja stosunków seksualnych) w przypadku jeżeli rodzeństwo nie dorastało razem i poznali się jako dorośli.

Jeżeli jednak osoby niepełnoletnie czy osoby dorosłe są rodzeństwem, żyjącym we wspólnocie rodzinnej, zdaniem Rady Etyki ponad ich prawo do samostanowienia w kwestiach seksualnych należy przedkładać ochronę rodziny. W takich przypadkach kazirodztwo
@Towarzysz_Moskvin: Czyli jednak nie czytasz tego co wklejasz ()

@Towarzysz_Moskvin: A ty nie odpowiadasz na pytania.

Po raz trzeci "jakie masz argumenty filozoficzne za penalizacją?"

Uczepiłeś się tego, że rzekomo nie przeczytałem artykułu, on miał być dowodem jedynie na to, że są jacyś etycy, którzy chcą jakiejś liberalizacji. Rozumiem zatem, że

"dekryminalizacja stosunków seksualnych) w przypadku jeżeli rodzeństwo nie dorastało razem i poznali